Autor Zpráva
ajinek
Profil *
čaute lidi cookie je dostatečně bezpečné pro přihlášení do administrace ne? nebo do shopu :-) a kolik toho mužu uložit do cookie ?je to jedno ? :-) mě napadlo že bych si tak ukládal id produktů přidaných do košíku na eshopu nebdue vadit když ta mtoho bude více ? pude totak využít? to cookie? k tom ukošíku? diky za nazory a rady jak na to ?:-)
pmasarik
Profil
Kukni sa radsej po sessions, je to lepšie na e-shop.
JJ
Profil *
Vyrabim anketu s pomoci db, muzete mi nekdo poradit, jak pri hlasovani nastavit cookie a hlidat podle toho jeslti dotycny jiz hlasoval, nebo ne? Predem diky
Zerog
Profil *
od cookie radeji dal... stai aby je mel uzivatl vypli a muze hlasovat do aleluja ...pouziva se to dnes jen velmi orientacne a mely by u nich nejaky alternativni moznosti ..treba porovnavani ip adres a tak dal .....u eshopu bych to vubec nedoporucoval....
jozob
Profil
K pôvodnej otázke:
ajinek
Sessions sú lepšie v mnohých ohľadoch.
Skús http://www.prievan.sk/2006/02/06/ako-na-to-ii-diel-zaheslovanie-strank y/
pecan27
Profil
Zerog:
ja to delam tak, ze si zkusim zda ma user zaple cookies.
pokud jo, otestuju zda uz existuje cookie ze hlasoval. jinak muze hlasovat (ulozim do cookie ze hlasoval).
pokud ma cookie vyple, zkontroluju zda v tabulce uz mam jeho ip. pokud jo ma smulu jinak ulozim IP a umoznim hlasovat.


Jinak cookie jsou pro shop nepouzitelne. sessions
Leo
Profil
"Jinak cookie jsou pro shop nepouzitelne. sessions"

Kterezto jsou v podstate nepouzitelne bez cookies :-) Leo
Sebastian
Profil
Ja byste teda nejlepe zabezpecili anketu pro moznost hlasovat 1 za 24hod. - nejlip, kdyz uvedete priklad...
Leo
Profil
Bavime se o ankete nebo o e-shopu? Leo
Leo
Profil
Anketu nezabezpecite nijak, jsou to vzdycky hausnumera, Leo
Sebastian
Profil
potrebuju to pro anketu - aby to aspon vypadalo, ze je to osetreny ;)
Zerog
Profil *
nejjednodusi je to udelat tak ze to zjisti jestli ma cookie zapli a kdyz ne tak ma smulu a kdyz ano tak tam uloz cas kdy hlasoval a kdyz bude chtit hlasovat znomu se ten cas poravna s casem aktualni a napisemu to treba alert ze muze hlasoat az 10 hod 15 min ...vipada ta dobre a jestli to neni extra dulezita anketa tak se v cookies stejne nikdo hrabat nebude .. :) jinak jeste pres ID jak to je nekde vis ...:)
Sebastian
Profil
Zerog
Muzes mi prosim hodit kus kodu, tak nejak bych si to predstavoval, ale kdyz jsem se to snazil napsat, nefungovalo mi to... :(
Zerog
Profil *
klidne muzu ....mrkni na http://onlineshopy.com je to na tom aplikovane .....
Zerog
Profil
sakra nemuzu to nikde najit ..... ale myslim ze by to bylo stejne zbytecne protoze ja to mam trochu slozitejsi. Ja to mam totiz nedany na forum ale na hodnoceni eshopu a je to udelane tak ze on zahlasuje napr na eshopu 1 pak na eshopu 2 ale znovu nemuze hlaovat ani na eshopu 1 ani na 2 do jedne hodiny ... tim se to dost komplikuje protoze to musi ukladat jeste jmena eshopu a knim casy .....avsak kdybys nekak potreboval pomoct tak napis treba na ICQ ...
Sebastian
Profil
Zerog
A muzes mi Pls napsat ten skript na to, ja si z toho vyhodim to, co tam bude navic, ja hlavne nevim, kdy zapisovat cookie a kdy, kde a jak je testovat...
potrebuju otestovat cookie a udelat podle toho zapis do db, pokud nehlasoval
ajinek
Profil *
a jaký je rozdíl mezi sessions aaa cookies? co vlastně sessions je ? jak to pracuje
jozob
Profil
ajinek
Sessions sú súbory, ktoré sa ukladajú na servri. Podľa jednoznačného ID, ktoré je pre každého uživateľa unikátne. Podľa tohto ID sa identifikujú jednotlivé dáta (premenné), ktoré sú uložené v spomenutých súboroch. Unikátne ID sa ukladá do cookies a pokiaľ nie sú zapnuté, prenáša sa v odkazoch (resp. v GET dátach). Rozdieľ je v tom, že sessions premenné ostávajú na servri, cookies sa ukladajú na strane klienta.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0