Autor Zpráva
TanTan
Profil *
Zdravím vás,
mám takýto problem:
Robim stranku. Obsahuje aj html súbory aj php súbory.
Testujem ju na IIS vo win XP a všetko beží v pohode. Tak som si ju nahodil na nas server win 2003 server a zrazu vybehol problem:
kým klikán na odkazy na html subory, tak je všetko v pohode, ale akonáhle kliknem na odkaz, ktorý smeruje na súbor s ríponou php, tak mi zahlási:

The page cannot be found
The page you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
.....
HTTP Error 404 - File or directory not found.
Internet Information Services (IIS)
....

Systém php som na server nahral, a aj som v IIS namapoval príponu php...
Ono dkokonca aj keď na ten súbor priamo kliknem, ta sa nič nedeje. Skúšal som ho aj dať "otvoriť v" IE a nič (ani len IE sa mi neotvoril). Ak to isté spravím vo svojom win XP, tak mi ten súbor otvorí a surovo zobrazí zdroják (veď keď nejde cez IIS, tak čo má chudák roiť nie? :) ).
Neviete náhodou niekto v čom to môže byť? S php ešte len začínam, tak som možno spravil nejakú začiatočnícku chybu...
cert
Profil
Koukni zda mas v IIS take pridan soubor php4isapi.dll, zda je pripojen a zda IIS server ukazuje stav zelenou sipkou, pokud ne je problem v tom ze je treba spatne neco definovano.
izsak
Profil
V IIS 6 je treba najprv v Web Service Extension pridať a povoliť PHP ISAPI filter.
TanTan
Profil *
cert:
keď som zadával novú príponu (php), tak som musel zadať cestu k php5isapi.dll, ak myslíš to. Ale neviem akú zelenú šípku myslíš. Momentálne som doma a tu fachčím na Linuxe, takže sa na to pozriem až v pondelok. Ak tu medzitým budeš, napíš mi pls bližší popis toho, čo myslíš. (som ešte len začínajúci amatér :) )
Izsak:
ako sa to robí?
TanTan
Profil *
Dííííííík
pomohlo to PHP ISAPI filter
Ak by mal niekto podobny problém a tiež nevedel ako sa to robí, tak:
1. Zapnúť IIS
2. IIS konzola je rozdelená na dve časti
v ľavej časti je štruktúra a v pravej časti sú podrobnosti
takže v ľavej časti rozbaľte ponuku webové servery
3. Kliknite na Rozšírenie webových služieb (Web service extensions)
4. V pravom okne kliknite na Pridať nové rozšírenie webovej služby (add new....)
5. V novootvorenom okne si zadajte názov (napr PHP ISAPI filter) a zadajte cestu k súboru
php5isapi.dll alebo php4isapi.dll... podľa verzie php, ktorú používate
6. Po kliknutí na OK to už pôjde...

super ešte raz dík za radu Izsak
mastel
Profil *
idem podla navodu a nejde mi to! Musi tam byt nainstalovane nejake SQL?
TanTan
Profil *
Ešte sa pozri na toto:
v IIS si rozbaľ položku webové servery a potom si pravým tlačítkom klikni na stránku v ktorej chceš používať php (napr. že ide o default web site) a vyber vlastnosti.
Otvorí sa ti okno s vlastnosťami zvolenej stránky (v našom prípade default web site) Potom v záložke domovský adresár v časti "nastavení aplikace" klikni na "konfigurace". Tam je zoznam prípon, ktoré na tejto konkrétnej stránke a jej podčastiach pôjdu. Pravdepodobne tam nemáš príponu ".php". Ak je to tak, urob nasledovné:
- klikni na "pridat"
- do políčka "program" zadaj (najlepšie pomocou tlačítka "prechádzať") cestu k php5isapi.dll (ja to mám C:\php\php5isapi.dll)
- do políčka "rozšírenie" zadaj ".php" (aj s bodkou!)
- akcie som nechal "všetky"
- klikni na OK

malo by to už ísť. SQL tam nainštalované nemusí byť. (inak PHP má v sebe zabudované sqlite)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0