Autor Zpráva
Tata
Profil
Snažim sa preniknúť do PHP, ale zatiaľ bez výrazného úspechu. Chcem stvoriť skcript, ktorý by mi z tohoto formulára
*******
<form>
<table border=1 width=500>
<tr>
<td width=130><input type="text" name="pole1" value="hodnota_1" size="15" maxlength="17"></td>
<td width="470"><input type="text" name="pole2" value="hodnota_2" size="57" maxlength="50"></td>
</tr>
<tr>
<td width=130>
<input type="text" name="pole3" value="hodnota_3" size="15" maxlength="17">
<input type="text" name="pole4" value="hodnota_4" size="15" maxlength="17">
<input type="text" name="pole5" value="hodnota_5" size="15" maxlength="17">
</td>
<td width="470">
<textarea cols="43" rows="4" name="pole6">hodnota_6</textarea>
<input type="text" name="pole7" value="hodnota_7" size="57" maxlength="50">
<input type="text" name="pole8" value="hodnota_8" size="27" maxlength="27">
<input type="text" name="pole9" value="hodnota_9" size="10" maxlength="10">
<input type="text" name="pole10" value="hodnota_10" size="10" maxlength="10">
</td>
</tr>
<tr>
<td colspan=2>
<input type="submit" name="pridat" value="PRIDAT">
<input type="button" name="ukoncit" value="UKONCIT">
</td>
</tr>
</form>
</table>
**************
1. generoval v chronologickom poradí prehľad všetkých vstupov (na spôsob knihy návštev, ale chronologicky (prvý vstup hore) a všetko ukladal iba v textovom súbore, aby sa nemusela používať MySQL alebo iná databáza.
2. umožnoňoval zadávať vstupy iba správcovi (návštevník by videl iba prehľad výstupov z formulára)
3. umožňoval vymazávanie existujúcich záznamov.
Umožňoval definovanie css pre výstupy (v nejakom config. súbore - nie online).
Som náročný? Vrele poďakujem a všade uvediem autora scriptu.
motik
Profil
na co to chceš???
Tata
Profil
Chcem urobiť stránku, na ktorej by som mohol robiť online aktualizácie. Videl som niekoľko CMS, ale sú pre môj účel zbytočne komplikované. Úplne by som vystačil s formulárom na spôsob guestbooku. Tiež som ich odskúšal niekoľko, ale nedokázal som úspšene odstrániť niektoré položky (hlavne, keď boli kontrolované - email, url a pod.),
Pokiaľ by takýto script ukladal dáata do obyčajného txt súboru, sal by sa pohodlne využiť na akejkoľvek stránke, na ktorej je potrebné často aktualizovať údaje.
Tá tabuľka je fiktívna, možno stačili 1-2 polia. Zabudol som na formulár, v ktorom by sa dali požky jednotlivo alebo hrmadne vymazávať. V podstate mi ide iba o pochopenie princípu.
motik
Profil
až na to odstraňování článků bych to dal.. to by ti musel někdo dodělat, nebo časem i možná já.. V případě zájmu napiš na motik[zavinac]seznam.cz a domluvíme se..!! Tak zatím zdarec
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0