Autor Zpráva
Tomik
Profil
Pokud mám blog, na něm komentáře, tak hrozí nebezpečí spamu. Napadlo mě to ošetřit pomocí IP adresy (tj. ke každému záznamu přidat ip adresu a pokud by někdo přidal nežádoucí komentář tu IP adresu by to blolko), jenže ...

pokud ten výtržník má modem, tak mu při dalším připojení bude přidělena jiná IP adresa a tak může dál vesele spamovat a navíc tu jeho "starou" IP adresu může dostat někdo jiný a ten mi nenapíše žádný komentář (tedy pouze do té doby než se odpojí a zase připojí).

Jak tedy identifikovat počítač, aby to rozlišilo počítač s ADSL, modemem či jiným druhem připojení se stálou IP i bez ní ???
Pokud možno, aby ten identifikátor byl trvalý.

Díka za odpovědi.

Tomik
*Čvachta*
Profil *
Cookies + kontrola Ip, jinak to bohužel nejde ;-)
habendorf
Profil
Stoprocentní to IMHO nebude nikdy, s tím se asi budeš muset smířit.
Tomik
Profil
habendorf: To je mi jasný, já jsem jenom zkoušel jestli na to není nějaký fígl :)

*Čvachta*: NJN to mě nenapadlo s těma koláčkama je to dobrý nápad, ale taky to není 100%.
Honza Hučín
Profil
Je to podobný problém jako s hlasováním a anketou, aby každý hlasoval jen jednou. Probíralo se to tady se závěrem "existují určité postupy, ale nejde to úplně stoprocentně".
Viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=54 8
Dj HaCk
Profil *
IF Cokkie + IP + Browser == zablokovať
*Čvachta*
Profil *
Vis vono to nejde nikdy na 100 % fakt ne ....
ja bych pouzival IF Cokkie + IP + Browser , jednou mne to tako zajimalo, psal sem na blueboard.cz jak oni to maji, pouzivaji to same .... ;-) fakt to nejde
Leo
Profil
Jedina spolehliva cesta je moderovat komentare - jinak receno automaticky a/nebo rucne schvalovat jejich obsah pred zarazenim. Ovsem sam nerad prispivam do diskuznich for, kde se prispevek neobjevi hned... Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0