Autor Zpráva
jogurt
Profil
Docela by mě zajímalo, jaký je nejbezpečnější způsob přihlašování na webu.. jestli přes cookies či db, sessions...
Asi je dobrý použít ssl ale to nemám k dispozici.
j
fimmos
Profil
Cookies není moc dobré řešení - vypnutí, zneužití
DB - nechápu jak
Session - asi nejlepší
Tomik
Profil
Souhlasím s fimmosem, ještě dodám, že sice lze podle nastavení php.ini používat SESSIONS i bez COOKIES (za všechny odkazy se doplní parametr SESID), ale vzhledem k tomu, že to není příliš bezpečné a tento parametr není přidáván k cestám formůlářů doporučuje se používat SESSIONS pouze s koláčky, tak ti kdo si je vyplnou mají smůlu...
djlj
Profil
Já myslím, že nejlepší je to ve spojení s databází...
jogurt
Profil
diky,
ja si taky myslim, ze nejbezpecnejsi je asi ta databaze, treba protoze tam to heslo vubec nejde k uzivateli, ale mozna je to horsi s proxi serverama nebo necim takovym, nevim presne jak to tam chodi, jestli ma kazdej jinou IP nebo vic lidi stejnou...
fimmos: do db se ulozi IP a podle toho te to tam pusti
j
llook
Profil
do db se ulozi IP a podle toho te to tam pusti

Tak to nikdy nepoužívejte! Často je jedna veřejná IP adresa pro víc lidí - například ve školách, ve firmách, v domácnostech (my třeba máme doma čtyři počítače, ale jen jednu IPku). Často se IP adresy recyklují - uživatel se odpojí, adresu třeba dostane někdo jiný.

Nejbezpečnější je přes sessions, s přegenerováním SID při každém požadavku. Na sdíleném hostingu je ale ještě problém se zabezpečením session samotných (chyba ve funkci glob dovoluje získat názvy souborů a tedy ukrást SID). Něco o tom psal Vrána, hledej na php.vrana.cz
djlj
Profil
llook
Ale dá se to použít. Je jen třeba předávat ještě nějakou další hodnotu, nějaký náhodný kód (něco jako session).
jogurt
Profil
diky, s tou IP v DB sem se splet, zapomnel sem rict este o tom, ze se tam predava nejake SID. takhle to je casto udelany.
j
mila
Profil
Nevím co je nejbezpečnější, ale standartní je asi https protokol.

Jinak sessionid v adrese není asi moc dobré. Adresa se ukládá všude možně, od historie v prohlížeči po referer - občas kliknu ve statistikách svého webu, odkud lidé přišli, a vydím hlášku ve stylu: "Vaše přihlášení vypršelo." Tzn. kdybych tam kliknul dříve, tak jsem normálně přihlášen. Stačilo, aby někdo klikl na odkaz v emailu, který vedl na můj web.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0