Autor Zpráva
ObiSkyWalker
Profil
Podle článku na Intervalu (http://interval.cz/clanek.asp?article=277) jsem zkoušel zapisovat a číst ze souboru, bohužel bez úspěchu.

Je tedy zapisování

$fp = FOpen("stranka.txt", "w");
FWrite($fp, "index");
FClose($fp);

a čtení

$fp = FOpen("stranka.txt", "r");
$stranka = FRead($fp, FileSize("stranka.txt"));
FClose($fp);

ze souboru stranka.txt správně zapsané? Nikde jsem nenašel chybu.
gajdynator
Profil
ObiSkyWalker
Malo by to ísť čo konkrétne ti nejde?
Peca
Profil
Napiš, jakou to hlásí chybu.
Na některých hostinzích není zápis implicitně povolený. Musí se ručně vytvořit soubor s daným jménem a nastavit mu příslušná práva. Nebo nastavit práva na adresář -tím si ale moc jistý nejsem.
Acci
Profil
Jednodušší je:
file_get_contents('stranka.txt') - pro čtení dat
file_put_contents('stranka.txt', 'index') - pro zápis, ale funguje jen na PHP5
ObiSkyWalker
Profil
PHP5 tam pravděpodobně není, protože příkaz file_get_contents to nezná.

Píše to:

Warning: fopen(./cast/stranka.txt): failed to open stream: Permission denied in /disk3/free/www/obiskywalker/test/index.php on line 6

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /disk3/free/www/obiskywalker/test/index.php on line 7

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /disk3/free/www/obiskywalker/test/index.php on line 8

Jak to vypadá se můžete podívat zde: http://obiskywalker.xhosting.cz/test/
jozob
Profil
ObiSkyWalker
Musíš nastaviť práva súboru na zápis. Napr. v Total Commanderi si vyber daný súbor, potom Súbor -> Zmena atribútov a tam si to nastav.
ObiSkyWalker
Profil
jozob
Už funguje zápis, bylo to opravdu tím. Díky.

Čtení také funguje, jenže já mám ten soubor do stránky vložený pomocí include a nechce mi to čtení ze souboru provést. Dá se s tím něco udělat?

Jen mám takové obavy, že když má soubor nastavené atributy 646, bude ho moci někdo změnit.
ObiSkyWalker
Profil
Čtení také funguje, jenže já mám ten soubor do stránky vložený pomocí include a nechce mi to čtení ze souboru provést. Dá se s tím něco udělat?
Anonymní
Profil *
Může někdo poradit, jak získat dynamická data(WEB - tj. HTML, ASP, PHP) do databáze? Nejde mi o kradení dat, aby bylo jasno. Vím, že to jde parsováním, ale nevím jak na to, děkuji za nakopnutí;)
Anonymní
Profil *
Může někdo poradit, jak získat dynamická data(WEB - tj. HTML, ASP, PHP) do databáze? Nejde mi o kradení dat, aby bylo jasno. Vím, že to jde parsováním, ale nevím jak na to, děkuji za nakopnutí;)
Opět já, je tohle cesta ?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0