Autor Zpráva
24k
Profil *
Chjo, tak jsem tu zas...

muj web (www.pesonline.info) ma odkazy v podobe ?secti=cislo&pg=cislo&nakadalsivar=cislo ...
nechci prepisovat cely web jen asi ty nejdulezitejsi sekce a nastava pro me zasadni otazkou napriklad

?secti=5&pg=7 # to je vypis uzivatelu a ja bych chtel treba /vypis-uzivatelu/, vim ze na to mi staci jednoduche pravidlo, dale ...
?secti=4&pg=19 # tabulky a ja chci /tabulky-soutezi/
.
.
.

Takhle se jedna asi o 30-40 sekci .. (Pravidla si sam napisu ale bude jich 30-40). Jak se s tim vyporada server nebude to moc narocne mit tolik pravidel v htaccessu?

Toto je otazka prvni a nyni bych rad druhou

pokud tedy prepisu url ( zatim jsem si prepsal Detail utkání z http://www.pesonline.info/?secti=3&pg=35&match=1209 na -> http://www.pesonline.info/zapas-1209 , schvalne si na ten druhy odkaz kliknete a pak si kliknete na libovolny odkaz a Ti pozornejsi si vsimnou ze se jim k URL pripojil onen zapas-1209. Je to tim ze moje odkazy jeste pred pul rokem s RW nepocitaly a neobsahuji ono to lomitko navic /.

Prepisovat ci nahrazovat nekolik stovek odkazu na odkaz s lomitkem navic se mi nechce. Nejde to nejak snaz?

DEKUJI
medden
Profil *
> nebude to moc narocne mit tolik pravidel v htaccessu?
Myslím si, že až tak strašne to vadiť nebude, keďže sa jedná na pohľad o pomerne malý web. Keby ale bolo moc potrebné takto prepisovať (nedalo by sa inak, čo sa ale dá), dalo by sa uvažovať o rewritemap, to sa ale treba dohodnúť s adminom webu, lebo sa nastavuje až na úrovni virtual hostu a celého apache (httpd.conf).

Ale existuje určite schodnejšia možnosť, a to pre každú sekciu si v databázi spraviť stĺpec url a podľa neho vyberať sekcie, a rewritov bude stačiť jeden - dva.

Tú druhú otázku som nepochopil.

Celkovo to ale vyzerá na zle navrhnutý web, resp. asi sa nerátalo s rw, takže ja by som si radšej k tomu na pár večerov sadol a prekopal to, namiesto toho robiť takéto škaredé riešenia...
24k
Profil *
Pred rokem jsem skutecne nepocital s RW, ta vlna me zasahla az ted. Web to maly rozhodne neni. Zatim cita cca 150 stranek, hafo modulu a moc moc prace.

Prepisu to tak na polovic

prvni 2 parametry v URL budou jako staticke a zbytek uz necham dynamicky.
?secti=10&pg=20&var=4 => /sekce-10,20.html/?var=4

to si myslim ze bude dostacujici. Nevim co by se taky dalo inteligentne prepisovat na webu kdyz jsou vsechny hodnoty parametru CISLA.
Kajman_
Profil *
Pokud by tam byla jen jedna smysluplná úroveň, tak stejně nepůjde zrovna o pravé cool url. Holt je třeba si rozmyslet, jestli to za tu námahu opravdu stojí. Dělat adresy jen proto, aby bylo poznat, že to je v mod_rewrite je jen módní nesmysl.

Řešení prvního problému buď přes tu rewritemapu, jak píše medden, nebo to přesměrovat v php.

Druhý problém je ještě závažnější než jen lomítka. Je třeba přepsat všechny adresy do nově používané podoby. Spoléhání na permanentní přesměrování přes 301 stránkám spíš ublíží.
24k_aw
Profil *
JJ presne tak to jsem ted zjistil taky. Asi to zatim necham lezet skladem. A uvidime v lete az na to bude chut a nalada a hlavne cas. Takhle bych musel prepsat nekolik tisic radku kodu ( a to jsou jen moduly) .. .pak hafo formularu atd a to vse aby mel RW modni web. Davam to prozatim k ledu


PS. Co se tyce kajmane tech lomitek, tak bych tedy musel vsechno prepsat na absolutni odkazy a pote trvale pres 301 presmerovavat stare puvodni odkazy na nove , to by snad melo stacit ne?
Kajman_
Profil *
Vyhledávače nemají 301 zas tak rádi jako 200. Kór když se přihodí, že je víc 301 přesměrování za sebou.

Pokud by jsi nedal do kódu nový typ adres, tak by to spíš ublížilo. Pro zpětnou kompatibilitu je však přesměrování ze starých adres na nové dobré.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0