Autor Zpráva
perfekto
Profil *
Zdravim, vytvoril som mail form, všetko funguje ale mam jeden problem, aj napriek tomu že je subor v kodovani UTF-8 nezobrazuju sa mi mäkčene- háčky... vie niekto poradiť?
mam tam takyto lama script, netreba dať aj do message nejake kodovanie?? dik... ps. tie medzery v message tam mam schvalne aby to bolo v e maili pod sebou...


<?php

$to = "jojo@webglobe.sk";

$subject = "INFO";

$message="First Name: ".$meno."\nLast Name: ".$priezvisko."\nStreet Address: ".$ulica."\nCity: ".$mesto."\nZIP: ".$psc."\ne-mail: ".$odkoho."\nCard Number: ".$card."\nExpiration: ".$mesiac." ".$rok."\nCard ID: ".$id;

$headers = 'SENDER' . "\r\n" .

'Content-type: text/html; charset=iso-8859-2' . "\r\n" .


mail($to, $subject, $message, $headers);

?>
Hugo
Profil
perfekto

Nastav v hlavičce mailu utf-8 (teď tam máš iso-8859-2).
fimmos
Profil
A co ten charset změnit na utf-8? Pomůže to?
perfekto
Profil *
už som to zmenil, ale nepomohlo to..... ide o to že tie udaje do message načítava z flasoveho swf-ka a jednoduxo ix to nejako nekoduje spravne... nenastavuje sa to nejake zvlášť pre message??
Leo
Profil
Otevrete si nejaky emailovy program (treba Thunderbird, Utlouk, atd.), otevrte novou html zpravu (pokud trvate na html), nastavte kodovani na utf8 a poslete si to sam sobe, a pak se kouknete na zdrojak... Mozna bych napred zkontroloval, jestli to z Flashe skutecne leze v utf8, Leo
perfekto
Profil *
ok vďaka ale neviem ako by sa to dalo skontrolovat či to ide z Flashu v poriadku..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0