Autor Zpráva
man28
Profil *
Zdravím.
Vie mi prosím niekto poradiť, ako by som zabránil uloženiu web stránky na disk.
Plaváček
Profil
Tahle rada ti asi bude k ničemu, ale jediná možnost, jak zabránit uložení webové stránky na disk uživatele, je nevystavovat ji nikde na internetu.
man28
Profil *
Dík za radu.

Hneď sa pustím do mazania... :)
ninja
Profil
Ono to ale opravdu nejde. Maximalne to muzes stizit nezkusenym uzivatelum pres nejakou prasarnou jvavascript+frame.
roberta
Profil
man28

ak sa zamyslíš, čo sa deje v tvojom PC pri klknutí na nejaký odkaz, tak pochopíš, že tvoja otázka je nezmyselná
Gekon
Profil
man28
Maximálně to dej celé do Flashe, tím někoho odradíš, ale jen amatéry a líné pr*ele..
Meldo
Profil
pohľadaj tu na fore. (hore policko hledat) a zistis, ze sa to tu uz velakrat riesilo, a prislo sa k zaveru ze sa to neda.
habendorf
Profil
Maximálně to dej celé do Flashe, tím někoho odradíš, ale jen amatéry a líné pr*ele..

Nevím do které kategorie spadám, ale mě by to rozhodně odradilo :o)
zbystr
Profil *
stahnout flash a decompilovat ho (i kdyz ne do optimalni podoby) je otazka 2 minut
habendorf
Profil
zbystr: jo, ale proč bych to proboha dělal? :o)
Meldo
Profil
habendorf
v tomot pripade aby si si mohol cudziu stranku ulozit na disk.
Dero
Profil
Meldo: Vmísím se, v tom případě si stáhnu příslušné swf a mám ji taky, ne?
habendorf
Profil
OK, já jsem chtěl říct že nechci, ne že nemůžu. Uznávám že co chci a nechci je trochu OT, pardon.

K úplně původní otázce:
Vie mi prosím niekto poradiť, ako by som zabránil uloženiu web stránky na disk.
Jedině viz Plaváček. Když si ji prohlížíš, už je uložená.
Meldo
Profil
Dero
ANo. Ale swf subor nemozes upravovat. Ked ho decompilujes tak predpokladam ze ho mozes aj upravit a pozmenit. A prave preto podla mna chce man28 zabranit ulozeniu stranky na disk, aby mu ju nekopirovali.
zbystr len vysvetlil, ze ani flash nepomoze.
man28
Profil *
Nazdar všetci! Nechcel som rozpútať 3. svetovú...?!?! :)

Ale. Kedysi dávno som čítal článok o tom, že sa pomocou jednoduchého skriptu dá zabrániť uloženie stránky na disk.
Je to už ale strašne dávno a ja si nepamätám, v ktorom časáku to bolo. A ani neviem, či to fungovalo?

Viem, že sa tá stránka už nachádza na PC užívateľa, ale stalo sa aj mne, že keď som chcel niečo uložiť,
tak "progress bar" ukladania prebehol, ale v závere mi nakoniec browser vyhlásil, že sa stránka uložiť nedá.

Tak neviem.
Meldo
Profil
Pozri, vsetko, co sa ti zobrazi, prehraje a pod. v pc sa da ulozit.
laik
Profil *
Viem, že sa tá stránka už nachádza na PC užívateľa, ale stalo sa aj mne, že keď som chcel niečo uložiť,
tak "progress bar" ukladania prebehol, ale v závere mi nakoniec browser vyhlásil, že sa stránka uložiť nedá.

***********************

Pravděpodobně používáš Internet Explorer. Ten občas mívá problémy při ukládání. Ale s Firefoxem se mi to zatím nestalo.
Radek Hrabůvka
Profil
man28 Četl jsem , jak jednoduše zhubnout, zbohatnout, zakázat pomocí JS uložení/zkopírování článku/obrázku, O červené Karkulce...
"progress bar" ukladania prebehol, ale v závere mi nakoniec browser vyhlásil, že sa stránka uložiť nedá. Stávalo se mi to s IE, když se nepodařilo stáhnout třebas (neviditelné) počitadlo. Taková Opera nebo Firefox při ukládání stránky, na rozdíl od IE, nelezou znova na web, ale použijí stránku z keše.
sqi
Profil *
Dero nemáš pravdu, nebo spíš jen poloviční, ve Flashi můžeš ActionScriptem zajistit aby se ti zobrazilo něco jiného na webu a něco jiného na vlastním disku... docílíš toho tak, že kontroluješ jestli je prezentace na dané url.

== SQi
Leo
Profil
"docílíš toho tak, že kontroluješ jestli je prezentace na dané url"

Neni zas takovy problem nainstalovat si Apache a v nem udelat patricneho virtualniho hosta, ne, pokud by ve Flashi byla nejaka INFORMACE a stalo za to ji dolovat (o cemz dost pochybuju). Leo
Leo
Profil
Jinak je pekna legracka taky poslat se strankou stavovy http kod 404 Not Found - prohlizec zobrazi stranku, ale jsou problemy s ukladanim (samozrejme i tak se k tomu da dostat a pak - 404 asi nepouzijete pokud chcete aby vas vyhledavace nasli. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0