Autor Zpráva
koudi
Profil
Jde mi o to, že když potřebuju v php vypsat velký kus html kódu, jak je to lepší psát.
Ke každému řádku echo? Ukončit zápis php (?>) a potom zase pokračovat (<?php) ? Nebo jinak?

Jak to děláte vy?
Dero
Profil
Ukončím blok PHP a napíšu HTML.
koudi
Profil
To dělám většinou taky, ale když pak do toho potřebuju nějaký proměnný (třeba do tabulky), tak je to dost blbý. U echa je zase ten problém, že musim pamatovat na každou uvozovku apod.
WertriK
Profil *
V knizce mam tzv "heredoc" pr. :

echo <<<ID
text text $promenna text text
ID;


Vlastne se text ohranici dvema identifikatory, ktere musi byt stejne [!] a pred prvnim identifikatorem musi byt <<<, posledni identifikator musi byt na radku jako prvni tzn prednim nemuze byt ani mezera.
A idenfikatory musi byt pouze alfanum. a nesmi zacinat _ .

Jestli ti to bude fakcit tak sem napis, protoze me to zrovna moc slapat nechtelo...
koudi
Profil
No jo, funguje to. Ale jak si tak vzpomínám, tak tohle už sem viděl na jednom webu, kde sem něco předělával.
djlj
Profil
Ke každému řádku echo?
Proč na každý řádek? Prostě echo "<span>
neco
</span>";

atd..
koudi
Profil
djlj
jj, já vim, ale prostě tohle mi nikdy moc nevyhovovalo :)
Leo
Profil
"Ukončím blok PHP a napíšu HTML."

Me too, Leo
Dero
Profil
Jinak kdyby někoho zajímal heredoc, tak ať čte tady: http://php.ftp.cvut.cz/manual/cs/language.types.string.php#language.ty pes.string.syntax.heredoc

Osobně bych si na to musel těžce zvykat.
WertriK
Profil *
Ja se rad ucim nove veci, hlavne kdyz mi usnadni praci. Takze herodic zacnu pouzivat casteji ....
error414-
Profil *
Myslim ze neni spatne pouzit i jednoduchy sablonovaci system. template Power, fastTemplate atd..
Hlavne ne smarty.
mila
Profil
Trochu z jiného pohledu:
- Pokud uzavřeš ?>, tak můžeš jednoduše naformátovat html. (Odsazení, konce řádků) Dokud to je přes echo, tak to prakticky nejde.v
- Pokud uzavřu ?>, tak mi PSpad zvýrazňuje syntaxi a doplňuje tagy.
djlj
Profil
Pokud uzavřeš ?>, tak můžeš jednoduše naformátovat html. (Odsazení, konce řádků) Dokud to je přes echo, tak to prakticky nejde.
Prakticky to jde ;).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0