Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobry den,
chtel by jsem se zeptat, jestli nekdo nevite jak spravne generovat menu z databaze. Vystup by mel mit nasledujici strukturu
<ul>
<li>Level 1</li>
<li>Level 2
<ul>
<li>Level 21</li>
<li>Level 21</li>
</ul>
</li>
...atd.
Pokud nekdo znate reseni, pripadne odkaz na stranky, kde resi podobnym problemem, napiste...
Diky za kazdou radu, ci myslenku....
mila
Profil
- Databáze není příliš vhodná k ukládání stromových struktur
- Pokud ten strom z ní dostaneš, pak to už není nic těžkého. Prostě rekurzivně voláš fci, co vytváří seznam.
error414-
Profil *
mila
Databáze není příliš vhodná k ukládání stromových struktur
Plati to pro relacni

Anonymní
http://interval.cz/clanky/metody-ukladani-stromovych-dat-v-relacnich-d atabazich/

Kdzy tak vice rotved problem, co uy mas hotove nebo ti jde jen o teorii
Katel
Profil *
Nic hotoveho nemam, zatim pouze premyslim, jak postupovat pri tvorbe stranek. Predpokladam, ze menu bude stromove, ne vsak prilis rozsahleho, kdyz hodne tak tri urovne.
Generovat seznam pro menu chci kvuli xhtml validite a pristupnosti. Chtel by jsem se inspirovat, jak se to dela, protoze z nicim podobnym nemam zkusenost.....
Proste by jsem chtel pouzit nejake profesionalnejsi reseni...
Karel
error414-
Profil *
Na tom intervalu je hezky clanek jak ukladat stromove menu. Nejprve doporucuji precist
24k
Profil *
Pokud by ti stacilo toto tak se ozvi http://www.pesonline.info/MENU/
roberta
Profil
Databáze není příliš vhodná k ukládání stromových struktur
to nie je pravda a ani pre relačné db by som to netvrdil...
Katel
Profil *
Dival jsem se na to menu od 24k a predne chci podekovat za snahu. Nicmene neni to uplne ono, protoze vypis neni semanticky spravne.... druha uroven by mela byt zanorena v Li tj,:
<li>Level 2
<ul>
<li>Level 21</li>
<li>Level 21</li>
</ul>
</li>

takoveto menu jak je na prikladu 24k jsem take vytvoril

Co se tyce prispevku od error414- je sice pravda ze clanek na intervalu je peknej, nicmene jako zacatecnik jej neumim pouzit v praci...
Samozrejme strukturu tabulky jsem mel navrhnutou jiz pre prectenim clanku podle modelu 1, ale neumel jsem to nejak prevest do praxe, tak aby to vypisoval semanticky spravne ... vyrobil jsem neco podobneho jako ma 24k
Pouziti objektu by se mi take libilo... ale zatim je to pro me hudba budoucnosti...
Pachollini
Profil
Na tyhle věci je ideální XML a XSLT transformace.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0