Autor Zpráva
faster
Profil
Samozrejme, viem si spraviť skript, ktorý ľuďom čo vyplnili mail a zaškrtli si upozornenie na nové príspevky, takéto upozornenie na mail zašle.

Ale rozmýšľam, ako to spraviť tak, aby sa to spustilo hneď (alebo čo najskôr) po pridaní nového príspevku a túto akciu vykonalo, ale nechcem aby sa to vykonávalo medzi skriptami, ktoré obsluhujú užívateľa, pretože to by mohlo trochu trvať a teda spomaľovať načítavanie stránok.

Vysvetlil som to zrozumiteľne? ;-) Snáď. Zatiaľ je koncept iba taký, že bude skript a ten sa cez cron bude spúštať každých päť minút napríklad. Ale chcel som niečo elegantnejšie.

Rozmýšlal som, či PHP nevie niečo také ako zavolať skript a nečakať kým sa vykoná ten zavolaný, ale pokračovať vo vykonávaní samého seba. Prípadne niečo na tento štýl.

Nejaké nápady? Fakt by mi to pomohlo. A okrem toho je to určite výzva pre každého.
(Hľadal som na fóre, no nenašiel som nič podobné. Potom už len dúfam, že to nerieši nejaká triviálnosť, lebo to sa budem hanbiť. :-)
T3RMiX
Profil
AFAIK naka moznost spusteni vice scriptu skrz php jde, byla o tom zminka na php.vrana.cz ale to je v soucasny chvili nedostupny
a ja si nevzpomenu a nevzpomenu jak se to jmenovalo :(
dalsi moznosti je AJAX v pozadi nebo otevreni scriptu do noveho okna (uskali asi znate)

pretože to by mohlo trochu trvať a teda spomaľovať načítavanie stránok
myslim ze to neni problem, ze je to chvilka kterou ani uzivatel nepostrehne...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0