Autor Zpráva
Peta
Profil *
Mam zacatecnicky, spise teoreticky dotaz. Slysel jsem, ze je neprofesionalni predavat promenne v URL, se sessions v URL maji zase problem vyhledavace (a taky to nevypada moc hezky), cookies mohou mit uzivatele zakazany. Jak tedy profesionalne predavat parametry? Lze pracovat se sessions aniz by byly soucasti URL? Jak napr. u male prezentace o par strankach nejlepe resit nacitani obsahu kazde stranky, pokud nechci, aby bylo v URL videt id stranky? Mozna je vse jinak a predavat promenne v url neni neprofesionalni, nevim:-) Diky za vysvetleni.
error414-
Profil *
Normalne se prenaseji promene v url. Ale pomoci mod-rewrite se ze skarede adresy udela hezka. Hledej na JPW rewrite.

Session se pouziva hlavne na privatni sekce webu, normalne se sesid uklada do cookie, kdyz jsou vyple tak se predavaji v url, ale to musi mit nastaveny server.
djlj
Profil
Slysel jsem, ze je neprofesionalni predavat promenne v URL
Tak to jste asi slyšel špatně :).
T3RMiX
Profil
se sessions v URL maji zase problem vyhledavace
a hlavne je to bezpecnostni dira, kdy nekdo muze ukrast session ID a zneuzit ho
Peta
Profil *
diky chlapci, moc jste mi pomohli...
mila
Profil
V url by jsi měl předávat proměné, které ovlivňují obsah vrácené stránky.

Pokud bude na jedné adrese několik stránek, jen dle nějaké cookie, tak to vyhledávače nenajdou a nedá se na to ani odkázat. Například pokud máš několik jazykových mutací, tak by adresa měla určovat, jakou uvidíš.

Naopak pomocné proměné, které k něčemu používáš, ale obsah na nich nezáleží, je lepší předávat v cookie. Pokud máš například id uživatele kvůli statistikám, tak je ho lepší dát do cookie, neboť jinak to vede k duplicitě.

Problém samozřejmě je, že cookies mohou být vypnuté. Někdy to tolik nevadí, ale řešení je použít sessions. Pokud to jde, tak to php uloží do cookie a jen když to nejde, tak to dá do adresy. Vyhledávače je poznají, takže stránky považují za jednu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0