Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Mám problém s kterým si nevím rady. Potřebuju vytáhnout z DB ID posledního záznamu s kterým se pracovalo. Takže po příkazu INSERT kterým naplním DB volám mysqli_insert_id(). Přesné znění příkazu je $userid = mysqli_insert_id();
Data se do DB uloží v pořádku, ale příkaz mysqli_insert_id() hodí chybu ->
Warning: mysqli_insert_id() expects exactly 1 parameter, 0 given.
Nechápu z jakého důvodu nedostal požadovanou hodnotu. Podotýkám, že ve sloupci mám sloupec s nastavením primárního klíče, autoinkrementace a datového typu Integer.
Můžete mi s tím někdo pomoc ? Říct, proč mi to nefunguje, ikdyž podle mě je vše zadáno správně ? Dík...
Anonymní
Profil *
Oprava předešlého příspěvku -> "Podotýkám, že v DB mám sloupec s nastavením primárního klíče, autoinkrementace a datového typu Integer."
Anonymní
Profil *
Probém vyřešen. Pro ty, kteří by v budoucnu narazili na stejný problém. Probém je v tom, že příkaz nevyhodil chybu ale pouze varování. Skript je plně funkční. Jediný problém je v tom, že varování se bude oběvovat do doby, než ho buď potlačíte zavináčem před příkazem a nebo, což si myslím že je lepší, mu dáte jako parametr zdrojový link připojení DB.
Leo
Profil
Ano. A priste to staci do jednoho fora (builder) :-) Leo
Anonymní
Profil *
To Leo : Ano samozřejmě. Ale problém je v tom, že ani u jedné z diskuzí (Builder,Jakpsatweb) se ne vždy dočkám odpovědi v dostatečně krátké době. Samozřejmě když to je do 20 minut OK. Ale pro mě je každá minuta cenná a čekat na odpověď někdy i hodinu je opravdu nepříjemné. Z toho důvodu se snaží svůj příspěvek poslat do co nejvíce diskuzí :)))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0