Autor Zpráva
DavidCH
Profil *
Prosím o pomoc, sám na to nestačím.
Mám proměnnou $cesta = $_SERVER['REQUEST_URI']; která nabývá hodnoty například "/Obchody/Internetove-obchody/Publikace/Knihy/", ale také třeba "/Obchody/Internetove-obchody/Publikace/Knihy/?p=2".
Potřeboval bych ale, aby ta proměnná neměla první lomítko, tedy "Obchody/Internetove-obchody..." a poslední lomítko včetně případného řetězce za posledním lomítkem, který vždy začíná otazníkem, tedy "...Publikace/Knihy".
Jak toho lze dosáhnout?
Díky moc.
Ján Kobezda
Profil
$cesta = $_SERVER["REQUEST_URI"];
$ncesta = substr($cesta,1); // odstránenie prvého lomitka
$offset = 1;
while($pos = strpos($ncesta, '/', $offset)){ //zistenie pozicie posledneho lomitka
$offset = $pos+1;
$lastpos = $pos;
}
$vysledok = substr($ncesta,0, $lastpos); //odstranenie vsetkeho za posl. lomitkom
DavidCH
Profil *
Přesně to je ono, vřelé díky.
DavidCH
Profil *
Tak jsem zase v koncích. Mám tento zápis:


<?php
$cesta = $_SERVER["REQUEST_URI"];
$ncesta = substr($cesta,1); // odstránenie prvého lomitka
$offset = 1;
while($pos = strpos($ncesta, '/', $offset)){ //zistenie pozicie posledneho lomitka
$offset = $pos+1;
$lastpos = $pos;
}
$vysledok = substr($ncesta,0, $lastpos); //odstranenie vsetkeho za posl. lomitkom
?>

<script type="text/javascript">
document.write('<'+'script type="text/javascript" src="http://search.domen.com/generic/catalog/catalog.php?c=2&ref=771&q=XXX&unicode=1'+location.href+'"><'+'/script>');
</script>


..a potřeboval bych, aby ten parametr "q" měl hodnotu proměnné "vysledok". Mé znalosti jsou takřka nulové a už u toho sedím od rána. Prosím nějakou dobrou duši o pomoc.
Ján Kobezda
Profil
<script type="text/javascript">

document.write('<'+'script type="text/javascript" src="http://search.domen.com/generic/catalog/catalog.php?c=2&ref=771&q =<?=$vysledok?>&unicode=1'+location.href+'"><'+'/script>');

</script>
DavidCH
Profil *
Je možná nějaká vizuální kontrola, jak vlastně pak v důsledku ten odkaz vypadá, třeba výpisem? Ještě jen upřesnění, jestli nejde o překlep. To druhé rovnítko za otazníkem tam má být? Díky
DavidCH
Profil *
:-( Tak ten navrhovaný zápis nefunguje. Proměnná se tam nepředává, nebo respektive předává se tam řetězec za rovnítkem, argument je tedy vyhodnocený jako text: <?$vysledok?> Co je špatně?
DavidCH
Profil *
Už se s tím mořím celej den a nic. Když parametr "q" doplním ručně např. na "Publikace/Knihy" tak to funguje dobře, když tam ale dám proměnnou viz předchozí, která vlastně obsahuje to stejné, tak už nic. pleas pleas help, do rána to musím mít hotové :(
DavidCH
Profil *
Tak se do teď nezadařilo, poradíte mi prosím někdo?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0