Autor Zpráva
mickey76
Profil *
Ahoj, mam tento kod

<td>
<select size="1" name="Vat">
<option value="1.19" <?if($row["Vat"]=='19') echo "selected"?>>19%</option>
<option value="1.05" <?if($row["Vat"]=='5') echo "selected"?>>5%</option>
<option value="1.00" <?if($row["Vat"]=='0') echo "selected"?>>0%</option></select>
</td>

a potrebuji, aby se do databaze ulozily oriznute hodnoty t.j. value="1.19" oriznout na "19" nebo value="1.05" oriznout na "5" anebo value="1.00" oriznout na "0" .

Pomuze me prosim nekdo? Predem moc dekuji. Tomas
Acci
Profil
$hodnota = '1.19';

$pole = explode('.', $hodnota);
echo $pole[1];
Peca
Profil
$vat=($vat-1)*100; Učivo základní školy :-)
Acci
Profil
Peca
Tak tohle by mě nenapadlo
mickey76
Profil *
Acci
Dekuji, ale to co napsal Peca se me zda lepsi :o) Jinak jeste jednou dekuji. Tomas
mickey76
Profil *
Peca
No to je fakt hezke, ze je to ucivo zakladni skoly, ale me to nejak nechce fungovat, asi neco delam spatne. Muzes to prosim nejak dosadit do toho meho kodu? Moc prosim :o) Tomas
Peca
Profil
Záleží na tom, jak vyapdá kód na ukládáni, ale asi nějak takhle:
$_GET["Vat"]=($_GET["Vat"]-1)*100;
Btw. do toho kódu tu opravdu dosadit nemůžu, protože to není kód na ukládání do databáze :-)
Ale stejně nechápu důvod, proč je v těch optionech value="1.19" a ne jenom value="19" ?
mickey76
Profil *
Peca

Moc dekuji, uz jsem to pochopil. Protoze v takovem formatu t.j. 1.19 atd. potrebuji pro javascript, protoze pokud bych mel value="19", tak v javascriptu to bude vypadat nasledovne PriceWithVat = (cenabezdph + (cenabezdph * 0.01 * vat)) a me osobne se to zna nesikovne reseni, tak jsem to chtel nejakym jinym zpusobem vyresit. Tomas
ninja
Profil
v javascriptu muzes analogicky preves hodnotu 19 (5, 0) na 1.19 pomoci:
js_vat = 1 + vat / 100;
mickey76
Profil *
ninja

Vice hlav, vice rozumu, dekuji :o) Ale problem je v tom, ze to hodi chybu "Vat neni definovano".

function pocitej(){
js_vat = 1 + Vat / 100;
Vat = document.vypocet.Vat.value;
.
.
.
.
.
.
}
mickey76
Profil *
ninja

Uz jsem na to prisel, ted script pracuje jako hodinky :o) Ale malicko bych te opravit " js_vat = (Vat / 100) + 1) nebo (1+ (Vat / 100))" . Tomas
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0