Autor Zpráva
kaktus mexicky
Profil *
Dobrý den všeci,
mám kvám prosbu ohledne ukládání fotek do databáze. Stáhl jsem si jedno fotoalbum které mi ukládá fotky do databáze (MySQL) a funguje bezvadne. Já jsem si to album trochu upravil tak aby se mi fotky ukládali na disk a do databáze se mi zapíše cesta kde je daná fotka uložená. Bohužel fotka se mi na disk sice uloží, ale už se nezobrazí a nevím kde je chyba. chtěl bych se teda zeptat co je lepší. Ukládat fotky na disk nebo je dávat přímo do databáze. Jde o to že kdybych fotky ukládal do databáze tak jich tam může být i 500. Podle informací kde mám registrovanou domenu a web prostor tak mám neomezenou velikost databáze. předem děkuji všem kdo mi poradí jaká varianta je lepší.
Jestli někdu bude chtít poslat to fotoalbum v originální a upravené podobě tak není problém a případně že by mě poradil kde dělám chybu v té upravené verzi, kde si fotky ukládám na disk místo do databáze.

Předem děkuji.
medden
Profil *
Všeobecne je lepšie to ukladať na disk, lebo ti to strašne nafukuje databázu, a db je na dáta, nie na obrázky. Už sa o tom veľa písalo, a to nielen tu na diskusii, skús trochu viac pohľadať.

Ad nezobrazuje obrázky: prepokladám, že obrázky generuje nejaký php súbor. Tento bude asi treba trochu upraviť.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0