Autor Zpráva
Peta
Profil *
Jsem zacatecnik. Rad bych se zeptal, jestli muze fce vracet pole, jehoz jednotlive prvky maji jako hodnotu php kod urceny k dalsimu zpracovani.

Problem je takovy, ze do souboru (napr. INDEX.PHP) chci includnout do dvou ruznych mist v kodu soubory. U kazde stranky vsak potrebuju do techto mist includovat jine soubory a jiny pocet techto souboru.

V ramci tridy pro generovani obsahu jsem si tak napsal funkci, ktera na zaklade ID stranky vraci pole. Pokud includuju do dvou mist v index.php, obsahuje toto pole 2 prvky s indexy [prvni-misto-k-includu] a [druhe-misto-k-includu]. Kazdy prvek jako hodnotu pak obsahuje prikazy include v poctu a s cestami k souborum tak, jak kazda stranka potrebuje.
V index php si pak dam do jedne promenne include prikazy pro prvni misto a do dalsi promenne include prikazy pro druhe misto. Promenne pak na prilusnych mistech vypisu prikazem echo.

No je jasne, ze misto aby se mi prikazy include provedly, tak se jen vypisou na monitor... Ale jak jinak vyresit vkladani ruzneho poctu prikazu include na ruzna mista.

Diky zkusenejsim za odpovedi! Su desna lama ;-)
Kajman_
Profil *
$pole['zacatek']=array('soubor1.php','soubor2.php','soubor3.php');
$pole['konec']=array('soubor4.php');

foreach($pole['zacatek'] as $soubor) include_once $soubor;
Peta
Profil *
Ja si snad rozbiju hlavu o zed... Ze ja premyslim nad pitomym resenim misto toho abych to resil elegantne, genialneeeee Au:-) bzzzzz bzzzz diky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0