Autor Zpráva
Zorro
Profil *
Ahoj, jake ma vyhody a nevyhody mit pro ukladani dat do databaze jeden soubor napr. save.php, pokud to ovsem neni bezpodminecne nutne ukladnat data primo z nejakeho souboru napr. neco.php?

Predem dekuji za nazory.
BaTeCzKo
Profil
Já jsem teda ještě na žádné nevýhody umístění souboru pro ukládání do db zvlášť nenarazil. (-:
WanTo
Profil
Snažil jsem se tvůj dotaz pochopit, ale moc se mi to nedařilo...

Chceš mít jeden "univerzální" soubor, kterým budeš zapisovat veškerá data do databáze?

Rozumím tvému dotazu správně?
Zorro
Profil *
BaTeCzKo

Takze to osobne doporucujes, aby byl jeden univerzalni soubor pro zapis do db?
Zorro
Profil *
WanTo

Ano spravne jsi to pochopil a ja jsem se omlouvam, ze jsem se nedovedl spravne vymackout. Ano ptam se, jestli je vhodne mit jeden "univerzalni" soubor pro zapis do databazi.
BaTeCzKo
Profil
Zorro
~ Já jsem si udělal gbook a soubor pro vkládání příspěvku do db mám zvlášť, protože mi to zaprvé přijde přehlednější, a zadrhuhé mám web ve dvou jazykových verzích (takže by tam byl ten kód zbytečně 2x).

~ Takze to osobne doporucujes, aby byl jeden univerzalni soubor pro zapis do db?
Nemyslím si, že lze udělat opravdu univerzální soubor pro zápis do db. :)
Zorro
Profil *
BaTeCzKo

Tak to sdilime stejny nazor, ze je to prehlednejsi. No a jinak jsem napsal, pokud to neni "bezpodminecne nutne", tak veskera data ulozit univerzalnim souborem, proste jsem se spatne vymacknul :o)
BaTeCzKo
Profil
Jasně ;-)
Zorro
Profil *
BaTeCzKo

Dekuji :o)
WanTo
Profil
Doporučuju přečíst si něco o MVC (model-view-controller) architektuře. Ta funguje tak, že zobrazení stránek je úplně oddělené od řízení toku a datové struktury (databáze). Na druhou stranu, v PHP se bude vytvářet dost obtížně.
Zorro
Profil *
WanTo

A kde se o tom muzu prosim docist?
WanTo
Profil
Třeba na http://www.jantichy.cz/diplomka/pozadavky/architektura (vyhledáno Googlem)
Zorro
Profil *
WanTo

Moc dekuji.
jozob
Profil
Najskôr by som si ale premyslel, či je vôbec použitie MVC nutné, na web s piatimi "takmer" dynamickými stránkami stránkami by som to nedával :-)
BaTeCzKo
Profil
Zorro
Dekuji :o)
Za málo ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0