Autor Zpráva
Robinak
Profil *
Ahoj, mam soubor akce.php , ktery je includovan do index.php, ale nechce to spravne pracovat s metodou POST a dalsi neplechu to dela.

akce.php

<?
$akce=$_GET["akce"];
$hlavni="prehled.php";
if ($akce) {
if (file_exists("./".$akce.".php"))
require ("./".$akce.".php");
else { include "./"."404.php"; }
} else {
require ("./".$hlavni);
}
?>

Napriklad mam soubor ukazat.php a v nem mam kod:

<td><? echo "<form action='index.php' method='post'><input type='hidden' name='akce' value='ukazat'><input type='hidden' name='delete' value='$row[ID]'><input type='hidden' name='delete_polozky' value='1'><td align='center'><input type='image' src='images/delete.gif' title='Smazat položku' onclick=\"return confirm('Chcete opravdu smazat položku $row[Name] ?');\"></td></form>";?>

Pokud je method prazdna, tak se polozka vymaze a automaticky se nacte znovu stranka ukazat.php, ale opet od sameho zacatku tohoto souboru, i kdyz byla napriklad vymazana ze stranky 50.
Pokud je method='post' vyplnena, tak se polozka nevymaze a objevi se stranka prehled.php

Predem dekuji za pripadnou pomoc.
Ikrk
Profil
když odesíláš data metodou POST, tak pak musíš napsat $akce=$_POST["akce"]; . $_GET["akce"] je prázdné.

Jinak nechápu tento zápis: include "./"."404.php"; Tento IMHO fungovat nebude. Spíš takto:
include ("./404.php"); ne?
Ikrk
Profil
ještě jedna věc. Od kdy se může křížit tag form s tabulkou? :-O
Robinak
Profil *
Ikrk

aha, dekuji, no ten zapis jsem nekde tady nasel a upravil jsem si ho k potrebam svym :o) Pokud mas nejaky univerzalni zapis, tak sem s nim :o)
Robinak
Profil *
Ikrk

No od te doby, kdy jsem se zacal ucit php, jsem zacatecnik, takze se tomu prosim nevid. :o) Me osobne lepsi zapis nenapadl, aby to fungovalo, protoze mam seznam polozek a do kazdeho radku jsem musel dat form, abych tento radek mohl pripadne vymazat, tak jsem to vyresil takto. Pokud mas lepsi napad, chut a dostatek casu a hlavne ochotu pomoct zacatecnikovi, tak tvoji pomoc budu velice ocenovat.
24k
Profil *
Jinak nechápu tento zápis: include "./"."404.php"; Tento IMHO fungovat nebude. Spíš takto:
include ("./404.php"); ne?


Ikrku> to je uplne stejne. Akorat je to o dost horsi zapis ktery by se spise hodil kdyby to byla promenna.
Ikrk
Profil
No chuť by byla, ale čas moc není... Každopádně do nekonečna se radit nedá. Pokud máš o PHP opravdu zájem, tak je podle mě špatně, snažit se něco dávat dohromady jen z už udělaných věcí, když neznáš základy. Doporučuji seriál o PHP, např. ten na linuxsoftu: http://www.linuxsoft.cz/article_list.php?offset=83&id_kategory=181 Tam najdeš pro začátek vše potřebné. Jinak pak samozřejmě v manuálu php: http://www.php.net/

Jinak křížení tagů není problém PHP, ale (X)HTML. Pokud vím (možné je ale vše :), tak se nedá křížit tabulka s formulářem. Ikdyž fungovat to asi bude. Ale můžeš zabudovat tabulku do formuláře. Čili:
<form>
<table>
<tr><td></td></tr>
</table>
</form>

ale ne

<table>
<tr>
<form>
<td></td>
</form>
</table>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0