Autor Zpráva
Jean
Profil
Existuje něco, co by mi zašifrovalo zdrojáky? -> aby nebyli zpět převeditelný do php kódu... Vím, že se něco takového vyvíjelo, ale nevím kde a jestli to došlo až na konec...

Díky
BaTeCzKo
Profil
Jak převeditelné do php? Když si klient otevře nějakou stránku, tak si může zobrazit jen její výsledný html zdroj a ne php. Nebo jak to myslíš? "Ukrást" php zdroják ti může jen někdo, kdo má k těm souborům přímý přístup (že si je může např. stáhnout přes ftp apod.)
Jean
Profil
jj, nejde o stazeni z html z web browseru, jde o to, kdyz ma nekdo primej pristup do filesystemu... byla na to snad nejaka extension...
WanTo
Profil
Taky je tu šance, že si někdo udělá hodně blbě zabezpečený upload. Z takového uploadu se rázem stane download PHP zdrojáků :-D
WanTo
Profil
Jean
Takže ty chceš udělat z PHP skriptu binárku?
kubi
Profil *
já mám podobný strach programuji něco do čeho bych nerad aby se mi někdo napíchnul! Nejlepší zabezpečení je protokolem https jenže zatím jsem nepřišel na to jak se s ním pracuje
Jean
Profil
ne, jedna se o pripad pristupu k masine, proste ze php kody budou ve forme necitelnych souboru a nejaka extenze je bude spustet na serveru a prekladat do php... je to dost srozumitelny?
Jean
Profil
2WanTo
Jo
WanTo
Profil
kubi
jenže zatím jsem nepřišel na to jak se s ním pracuje
Blbě :-D

Jean
O žádném podobném projektu nevím, každopádně se zkus porozhlédnout po nějakém zatemňovači kódu. Ten z kódu udělá nepřehlednou matlaninu, která ale zůstane funkční.
Jean
Profil
no, to zase neni presne ono... nevi nekdo jinej? zatemnovac zase nabere tuny sr**ek a bude to mit x-krat vetsi velikost...:/
WanTo
Profil
Jean
zatemnovac zase nabere tuny sracek
Ne, zatemňovač to naopak zkrátí. Nacpe celý kód nejlíp na jeden řádek a odstraní komentáře. Pak ještě změní názvy proměnných a to je všechno.
Jean
Profil
WanTo

no, ale stejne si myslim ze kdyz se nekdo v php orientuje tak se to da precist, ne?
BaTeCzKo
Profil
WanTo
Z takového uploadu se rázem stane downloadu PHP
to znám :)
WanTo
Profil
Zkoušel jsem zatemňovač na JavaScript. Přečíst se to sice dá, ale u dlouhého skriptu je to na několik dnů.
Jean
Profil
ted mi psal kamos, ze projekt Zend neco takoveho umi...

2Wan2

Je tam kriticka funkce na par radku, kterou si myslim ze najde i zacatecnik...:/
WanTo
Profil
Co vlastně ta funkce dělá že musí být tak tajná? Teda jestli to není tajné :-)
Jean
Profil
no vzhledem k tomu že je to kryptor datovych prenosu a bude zabezpecovat firemni data, je to vcelku citliva vec... navic konkurence ma aktivni snahy, podivat se nasemu kodu na zoubek...:/
WanTo
Profil
Tak v tom případě mě napadá jen jedno řešení: přepsat funkci do Perlu nebo Pythonu a vyrobit binárku.
Jean
Profil
no, dekuju pekne, to by sme byli ale zase cenove nekde jinde:) zkusim ten zend, ten vypada slibne, akorat neni free:/
Acci
Profil
http://php.vrana.cz/skryti-zdrojoveho-kodu.php
Jean
Profil
2Acci

Diky, to je presne ono, jinak ionCube je super...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0