Autor Zpráva
Ben
Profil *
Zdravím.
Starám se o stránky umístěné na levnějším hostingovém servru, kde nemám přístup k php.ini a je tam zapnutý SAFE MODE, takže ini.set() nemůžu používat.

Problém: přihlašování registrovaných uživatelů řešim ověřováním hesla z DB a pokud sedí, tak nastartuju session. Asi po 24 minutách neaktivity (prý default hodnota php.ini) pravděpodobně garbage collector na servru smázne session_cookie a uživatel se pak musí hlásit znovu. Já bych nějak potřeboval tuhle dobu natáhnout třeba na 2 dny. Omezit životnost session na dobu kratší než těch 24 minut dokážu, ale natáhnout se mi to zatím nepodařilo. Problém vidím v tom, že pomocí session_set_cookie_params si sice nastavím životnost session_cookie, ale tu po 24 minutách smázne garbage collector.

Poradíte někdo ja to vyřešit?

Někde jsem našel návod, že si ukládat session_cookies do jiného než default adresáře a nasadit tam vlastní garbage collector. Ale tohle řešení vyžaduje hned 2 funkce, které SAFE MODE nepovolí.

Víte někdo jak na to? Nejsem programátor a v PHP se zatím taky nijak extra neorientuju, takže pokud by bylo možné přiložit i nějaký příklad k řešení, bych bych moc šťastnej :)
Acci
Profil
A proč nepoužít cookie?
Ben
Profil *
A proč nepoužít cookie?

No asi jenom proto, že sessions jsou jediný způsob autentizace uživatelů, kterou zatím znám.
Takže pokud to jde a pomohlo by to, tak to budu muset nastudovat. Dík za tip.

Ještě dotaz - sessions přece taky používají svoje cookies. Tak v čem je ten podstatný rozdíl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0