Autor Zpráva
karel
Profil *
ahoj.
uploaduju na server fotky, pak je pomoci php chci zmensit. vse delam pomoci jednoho skriptu a jelikoz je zmensovani fotek asi vcelku narocne (na localu mi to zere 100% procesoru) tak mi to hodi: Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded.
je to pro me docela cara pres rozpocet, rad bych se zeptal:
a) pravdepodobne zalezi na nastaveni serveru, na jakou dobu (a jestli vubec) maji prumerne (nebo nejake konretni cisla od konkretnich hostingu) nastavene placene hostingy.
b) pokud zalezi na skriptu, jak to lze obejit?
dekuju predem!
Hugo
Profil
Timeout jde nastavit pomocí funkce set_timeout(), ale musí to být povolené na serveru. Můžeš to obejít tím, že budeš zmenšovat ty fotky per partes, pak to zabere míň času.
Hugo
Profil
Sorry, ta funkce je set_time_limit()
http://php.ftp.cvut.cz/manual/en/function.set-time-limit.php
karel
Profil *
dekuji.
jeste doplnujici otazka:
da se zjistit z phpinfo zda je tato fce povolena? nikde jsem to tam nenasel...
Peca
Profil
No pokud tam generuješ náhledy v galerii, tak to opravdu nebude nejlepší způsob. Radši je tam ulož napevno.
Ten čas se dá zjistit v phpinfo, ale pochybuju, že se bude dat nastavit. Možná po domluvě s administrátorem. Ale stejně -kdo by chtěl na stránku čekat víc než půl minuty?
Dolphi
Profil
Zkus využít tuto třídu, je propracovaná: http://www.verot.net/php_class_upload_overview.htm
karel
Profil *
peca: samozrejme ze fotky zmensim jednou a ne vzdy kdyz se budou pouzivat.
dolphi: diky za tip, ale uz to mam hotove, pokud bude fce set_time_limit() zablokovana, budu to delat po jedne.
error414
Profil
Podle me je kravina aby servru trvalo 30s zmensit jednu fotku, pokud tam nahravate normalni fotky o velikosto do 600kB tak nemuze byt problem se vlezt do milisekund. Me kdyz trida generuje 30 nahledu +-200kB fotek, tak ji o netrva dele nez 0.5s.

Neni tam spise nejaka krpa?
karel
Profil *
hm. zajimave. vse testuji na lokalu (winxp easyphp), muj stroj nepatri k nejvykonnejsim a rozhodne mi na nem nebezi jen apache a ted jsem to zkousel a z fotek +-450kb 1600x1200 dela zmenseninu 800x600 a 120x90 13 fotek / minutu. mam to tedy prisuzovat pocitaci ci spatnemu naprogramovani?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0