Autor Zpráva
vavru
Profil
Mám před sebou zcela nový projekt. V PHP píšů přes 4 roky a napsat si dokážů cokoliv. Poslední rok dělám taky v Javě, C# a už nechci dál dělat PHP weby v tom procedurálním kódů. Oproti takovému Spring Frameworku mi to přijde něco uplně šíleného - dobastleného...stáhl jsem s dnes kód systému Blog:CMS od pana hulana. Ani jeho kód se mi nelíbí. V zásadě se nedá říci, že by to bylo napsáno objektově.

Začal jsem se tedy poohlížet po nějakém PHP MVC. A nejlépe napsaném v PHP 5. Narazil jsem an Prado, CakePHP, ZNF, Struts PHP, Phrame...strávil jsem zkoušením všech těchto frameworků asi 10 hodin. A výsledek. Jsem naprosto zmaten - zdá se mi, že naučit se kterýkoliv z nich používat zabere velké množství času. Zkusil jsem si napsat svůj vlastní PHP 5 MVC Framework...ale to je cesta do pekla...neříkám, že napsat něco slušného není možné...ale každopádně to zabere šílené množství času.

A nyní se dostávám ke svojí otázce: Jak řešíte vytvéření rozsáhlých "enterprise" webových aplikací pomocí PHP. Máte vlastní framework? Popřípapě jaký open source framework používáte? S jakými zkušenostmi?

Dík za odpovědi
Tomik
Profil
vavru
Mám vlastní velmi jednoduchý, ale zatím vždy stačil.

Poslední dobou, ale čekám na Nette od dgx... :) (http://www.dgx.cz/trine/category/nette)

dgx to prezentuje velmi nadějně, takže doufám, že by to mohlo být zajímavé.
FantomX1
Profil
Co je to framework? Nieco ako engine?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0