Autor Zpráva
error414
Profil
Na jednom serveru jsem cetl ze pri vypisu s DB se pouziva vazani promenych, muze mi to nekdo vysvetli jak pro blbce co to vlastne je.

Diky
juneau
Profil
Pokud jsi to cetl prave tady, tak sorry, ze to sem linkuju, ale docela jsem to z toho pochopil: http://php.vrana.cz/vazani-promennych-v-mysqli.php
error414
Profil
juneau
jj to je ono, jestli si to ztoho pochopil prectu si to jeste parkrat, dik
juneau
Profil
Rozhodne to neni muj salek caje, ale doslo mi, ze polozim nekompletni dotaz, bind_param k nemu podminku (resp hodnotu) a bind_result() mi vyhaze promenne v $podobe v zavislosti na poradi v dotazu. jestli je v tom neco vice, pak jsem to nepochopil ;)
error414
Profil
co znamena nekopletni dotaz?
juneau
Profil
nekompletni: v ukazce na vrana.cz neni v sql cela podminka, resp " WHERE skupina = ?" ... pomoci bind_param se pak za otaznik pripoji druhy argument te fce ($_GET[skupina]).
error414
Profil
Sem asi natvrdlej ale porad to nechapu, tohle prece mohu udelat elegantneji bez tech strasnych funkci bind_param atd..
halogan
Profil
error414: misto vmesovani slozitych promennych/objektu/funkci tam hodis ? ci jiny znak (podle layeru) a pak jej jednoduse nahradis tou potrebnou hodnotou.
error414
Profil
ok, diky, dalsi zbytecna prkotina.

Diky za vysvetleni
halogan
Profil
error414: sic to nepouzivam (protoze v PHP nedelam :)), ale IMO se to hodi. Je to podobne jako pri vypisovani (s)printf, ktere je velice uzitecne.

printf("Bylo tam %i krav, protoze %s jich %i zabil", $obj->krav, $obj->zabijak, $obj->pozabijel);
Je to prehledne, rychle a snadno se to upravuje.

Stejne jako SQL prikaz.
$blabla->prepare("SELECT FROM kravy WHERE vek > ? AND jmeno LIKE ? ORDER BY vek");
$blabla->set(intval($nejaky['strasneslozity']['pole']), substr($obj->krava, 0, 6));

napr.
error414
Profil
halogan
Programujes v C ye se ti printf libi, ze?

a tenhle kod vezme vsechny cela cisla z pole a v cyklu se provadi dotazy s tou orezanou kravou?
halogan
Profil
error414: nee, v nicem neprogramuju, jen jsem delsi dobu delal v PHP.
Ten priklad byl opravdu jen priklad. Tohle nebylo ze by to delalo nejaky cyklus (da se to udelat, ale ja tu demonstruju vazani promennych). Jen to ukazuje, ze by se to slozity pole nehodilo do toho dotazu primo, delalo by tam bordel a bylo by to moc dlouhy. Napr.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0