Autor Zpráva
Carix
Profil
Zdravím to jsem zase já :-)

když se kouknete v prohlížeči Opera nebo Mozilla na Tyto sránky zaměřte se na boxy nejčtenější články, komentáře a citáty. Vidíte, že je dole scrollbar, který jede až bůhvíkam a tam je text. Tento problém asi opravím ale jde o něco jiného. Scrollbar se neudělá sám od sebe a tak vám jistě dojde, že tyboxy jsou vlastně iframy. A já se ptám. Jak do boxů vložit php script? Když v administrační části vložim do boxu php script tak se mi normálně na stránkách zobrazí pouze prázdný box... Nevíte jak nahradit iframe php srciptem ?

Děkuji za odpovědi

PS (Za chvíli tu budu mít vlastní sekci :D )
BaTeCzKo
Profil
Jak do boxů vložit php script?
Snadno. Atribut src od tagu <iframe> nastavíš prostě na nějaký php soubor, ve kterém bude ten php skript. A jak jsem se díval, tak ten tvůj iframe už ne nějaký soubor clanky.php směřuje - takže pokuď tam nějaký zdroják máš, mělo by to fungovat.
Carix
Profil
Děkuji za vysvětlení funkce iframu ale to ja tam takhle mam :-) Jde o to ze nechci mit v boxu framy ale primo php script

Ale dekuji za ochotu !
Carix
Profil
Notak lidi přece se najde někdo kdo to vyřeší ?

Výpis toho boxu je udělaný takhle:

function box($head, $body) {
echo "<h2>&nbsp;&nbsp;$head</h2>\n";
echo "<div class=\"box\">\n";
echo $body;
echo "</div>\n";

Tak někdo pomozte ;)

Prosíím... je to poslední z mých dotazů tak to musíme nějak vykoumat ;)
krteczek
Profil
carix: misto iframe použij funkci include("soubor.php")
<h2>&nbsp;&nbsp;Nejčtenější články</h2>

<div class="box">
<iframe src="clanky.php" marginwidth="0" align="top" frameborder="0" scrolling="no" width="152">
</iframe>
</div>

nahrad tímto k´dem:


<h2>&nbsp;&nbsp;Nejčtenější články</h2>
<div class="box">
<?php include("clanky.php");?>
</div>

krteczek
Carix
Profil
Ne vy mě vůbec nechápete. Zkusím to vysvětlit lépe.

Máte soubor: Hlavicka.php - V něm je výpis levých boxů a prostředního sloupce stránky. Boxy jsou zde deklarovány jako funkce a zápis funkce vypadá takto :

function box($head, $body) {
echo "<h2>&nbsp;&nbsp;$head</h2>\n";
echo "<div class=\"box\">\n";
echo $body;
echo "</div>\n";

Potom máte administrační sekci webu kde dáte ,,Upravit box" a zde dáte boxu nadpis a tělo. To s euloží do mysql a pak se to z ní vytahává a zobrazuje. ALe když v admin sekci dáte do boxu php script tak to bohužel nefunguje.

snad to chápete lépe
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0