Autor Zpráva
souki
Profil
Co všechno může být v session?
Na jednom webu jsem viděl zápis $_SESSION[UZIVATEL] = $this;
co to znamená? Že se do session uloží celý objekt pro další použití na webu? Jde to?
Upozorňuji, že nevím jestli to na tom webu fungovalo.... Hledám chyby a mám podezření, že by to mohlo být právě toto
Peca
Profil
Taky už jsem na to narazil. Řekl bych, že to jde. Teď jenom nevím, jestli to vyžaduje speciální nastavení serveru. Souvisí to s funkcí serialize apod. Zkus vyhledávání, něco se tady najde.
souki
Profil
kdyby to normálně šlo tak to ušetří spoustu práce.... stačí si nahrát informace o uživateli jednou do objektu a hotovo..... jednoduchý přístup
souki
Profil
tak jsem to našel tady
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=15 844
díky... našel jsme to až přes serialize ..... že mě to nenapdalo dřív... ne tuhle fci jsem už narazil.... to musim hned začít používat =)
zvláštní ale je že na tom webu tu fci vůbec nepoužili....
llook
Profil
Do session můžeš ukládat skoro cokoli. Snad akorát resources ne (například spojení s databází). Objekty uložit lze.
Spíš mě zaujalo něco jiného. UZIVATEL je konstanta (definovaná define)? Jestli ne, tak by to mělo být 'UZIVATEL' (prostě v uvozovkách/apostrofech). I když to by haprovalo jenom v případě, že by někdo tu konstantu nadefinoval (hodnotou nedefinované konstanty je její název).
souki
Profil
tohle je zrovna konstanta..... ale zvyknul sme si psát asociativní pole bez uvozovaek.... čistě z lenosti.... mám podbarvování kódu a takhle je to mnohem přehlednější....
nesetkal jsem se s žádnym errorem a když používám konstanty tak ejdině velkými, takže se to potkat nemůže.... idykž si na to určitě brzo naběhnu a budu o hledat týden.... ale jinak bych řekl že je to jedno, nebo ne?
už vim odkud to mám.... na php.net jsem to viděl
llook
Profil
S errorem by ses setkal, kdybys měl v php.ini nastavený error_reporting = E_ALL
Pak to hlásí každé použití nedefinované konstanty, čtení neexistující proměnné (echo $neexistujici), neexistujícího indexu pole apod. Podle mě je to docela užitečný, odhalím tak většinu překlepů dřív, než se stanou problémem.
souki
Profil
jsem jen řadový programátor a tak nemá k nastavení serveru přístup..... myslel jsem si, že mi to jen tak neprojde..... takže děkuji za poučení... polepším se ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0