Autor Zpráva
Tata
Profil
Na tomto serveri testujem funkčnosť stránky. Mám na nej fotogalériu s dosť jednoduchým scriptom. Scritp prebrá názvy adresárov i názvy súborov a používa ich na ich označenie aj pri zobrazení stránky. Je preto potrebné (najmä pri menách ľudí) použiť diakritiku. Na stránkach používam windows-1250. Na localhoste všetko funguje v pohode. Ale na serveri sa obrázky nezobrazia.
Tu pre zmenu používam napr. v sekcii "Žiaci" alebo "Aktivity" pre tvorbu fotoalbumov iný script. A ten pre zmenu nefunguje na localhost.
Dá sa to vyriešiť?
WertriK
Profil *
Použít databázi a je po problému ...
Tata
Profil
WertriK Má to nejaký súvis s diakritikou a vykresľovaním obrázkov?
WertriK
Profil *
Tata
S tím ne. Ale s galerií ano.

Zkus si normálně vypsat nějaké "nebezpečné znaky" např. ž ř í ě atp. pokud ti to bude vypisovat nějaké nesmysly bude jesné že chyba je tam.
Pokud to bude vypisovat dobře zkus nahradit "nebezpečné znaky" jinými znaky, které jsou správně chápány např



ž => "z1",
ř => "r1",
ě => "e1",
š => "s1",

í => "i1",
é => "i1",
atp.


Podle té 1 poznáš [resp. php] že nad znakem před ní má být háček nebo čárka. Potom by se složka mohla jmenovat
"Ha1č1ky" a pomocí funkcí pro práci s textem z toho vyleze "Háčky".
Tata
Profil
WertriK
Chyba je zjavne v nesprávnom spracovani názvov s diakritikou. Pozri napr. Fotogaléria/Podnikanie na tejto stránke. Katalógy, ktoré nemajú v názve diakritiku, fungujú.
Chápem princp toho, čo mi radíš, ale ja lama s tým nehnem. Nechápem však, čím to je, že tento script mi na localhoste beží bez problémov a ten z tej druhej stránky zlyháva pri listovaní v galérii.
To, čo radíš by som mal definovať ako nejakú univerzálnu funkciu a napr. ju includovať do ostatných scriptov, ktoré spracovávajú názvy s diakritikou?
Tata
Profil
WertriK
Skúsil som jednoduché "echo" a nechal vypísať všetko, čo má diakritiku (pozri) a aj na localhoste aj na serveri je to v poriadku.
WertriK
Profil *
Tata
Jo šlo by to udělat fci, kdy jako vstupni parametr pouzijes nazev nadresare na disku a fce ti vrati [return] nazev tak jak ho chces vypsal.

Me jede strasne pomalu internet, takze se nemuzu podivat na ty tve stranky. Taktak se mi nacte toto forum.
Tata
Profil
WertriK
Logika mi hvorí, že by ten "subscritp" mal:
1. obsahovať definície nahradení všetkých písmen s diakritikou asi v nejakom "array"
2. príkaz na zistenie dĺžky reťazca
3. testovať a v prípade výskytu nahradiť na výstupe v reťazci písmená s diakritikou
To je logika, žiaľ v mojom prípade nepodložená praxou.
Zajtra odchádzam na dva týždne do cudziny, takže sa k tomu nedostanem. Potom začnem pátrať po riešení znova. Ibaže by mi niekto nezištne pomohol a poslal nejaké riešenie :-))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0