Autor Zpráva
Taurendilek
Profil *
zdarek
Premyslim nad tiim jak nejlepe pomoci php ci i javascriptu rozdelit vypis z databaze na vice stranek at to neni prehnane.
me to funguje celkem takhle :
zadam [prepared statements] vypise mi to pomoci smycky a svazanych promennych (while) vzdycky bloky po kazdem tretim mi to odradkuje ale mel bych jich na strance moc :(
vubec me nenapada jak to rozdelit na vice stranek tedy to bloky treba po 9 blocich.
Moc dik.. :)
Peca
Profil
Určitě by se hodilo dát do sql dotazu limit a odkazy na další přes php.
Taurendilek
Profil *
no tak v tom mam asi trosku mezeru-protoze nechapu jak potom navazu presne na to co bylo za limitem
Peca
Profil
zhruba takto:
$pocet_vypisu=10;
$od=$_GET['stranka'];
$od=$od*$pocet_vypisu;
sql: select * from neco bla bla limit $od,$pocet_vypisu
odkaz na další: "neco.php?strana=".($_GET['stranka']+1)
Taurendilek
Profil *
ja si projdu knizky abych porad neotravoval.Priznam se ale ze jsem nevim ze bys LIMITu mohl dat od jakeho poctu se ma zobrazovat.jaka se syntaxe?LIMIT (cislo, (od jakeho cisla))?
noem
Profil
Myslim, ze je to takto : LIMIT zaciatok, pocet zaznamov
Taurendilek
Profil *
ja ti nevim :(
Taurendilek
Profil *
jak tak na to koukam tak jsem to musel spatne napsat a vsem se omlouvam :D :D
potrebuju:
mam napriklad v databazi 20 polozek
prvni z nich vypisu 9
potom tam se automaticky vygeneruje odkazy 1|2|3 nebo neco podobneho podle poctu nezobrazenych vypisu dane stranky.
to kolik na strance vypisu zobrazit je mi samozrejme jasne :)) (i k tomu skriptu bych mel poznamky proc proste nepouzijes $_GET takhle to nadavas do url a je to docela nebezpecne uzivatel tak ma stejna prava jako tvurce skriptu(jestli to ma hlubsi vyznam tak to je prave to cemu nerozumim a rad to zjistim :) )
dik
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0