Autor Zpráva
djlj
Profil
Zdravím, nevíte někdo, jak omezit v apache počet připojení z jedné IP v jeden okamžik?
koudi
Profil
Nejsem si jistej, že přesně vim co chceš, ale podle mě to nejde. Jako že třeba by se někdo koukal na stránky ve dvou prohlížečích, nebo tak néco? Nebo třeba, že by jedna IP mohla za určitej čas odesalt určitej počet požadavků? To by se možná dalo řešit v php.
djlj
Profil
Díky za odpověď.
Prostě někdo něco stahuje nějakým exotickým download manažerem, který si ten soubor rozdělí na třeba 2000 částí a je tam 2000x připojený a strašně to spomaluje ostatní pohyb po webu. Chci to nějak omezit...
WertriK
Profil *
Když se mrknes na http://rapidshare.de/ resp. kdyz z tama chces neco stahovat a mas neverejnou IP tak musis pockat az ta IP dostahuje. =>

Povolit jen jedno pripojeni k souboru pro kazdou IP. Sice je to proti tem co maji neverejne IP ale jinak to asi nepujde...
djlj
Profil
WertriK
Já vím, chci to udělat podobně pro http://megaupload.cz ... jen nevím jak :)
noem
Profil
Urcite sa to nejak da, ale neviem ako .. Teoreticky ked si to tak predstavujem tak by to mozno slo, ale bol by z toho 500 strankovy skript :) by mozno ani vas hosting nestacil na jeden skript :D
djlj
Profil
noem
Ale stačil, mám celé vv1 na samostatném serveru.

Pro začátek by mi opravdu jen stačilo, kdyby to šlo v apache nějak omezit například na 100 konekcí z jedné IP v jednu chvíli. Zkoušel jsem googlovat, ale nic jsem nevygoogloval :/. Ale určitě to nějak musí jít...
DoubleThink
Profil *
Není to náhodou direktiva MaxKeepAliveRequests?
mambo5
Profil *
Rekl bych ze se to urcite bude resit na urovni apache a ne na urovni PHP
krteczek
Profil
myslim ze by to slo takhle:
kazdy kdo se bude snazit neco stahnout je zapsan do db (jeho ip)
z jedne ip povolim max 1downloadu(pro site za proxy udelam seznam a povolim treba 10 stahovani z jedne ip)
max pocet najednou stahujicich nastavim treba na 100
hlidam pocet stahujicich (jeden pripojeny=jeho ip=> + čas od chvile kdy se pripojil (treba 1hodina)
pri pristupu se vygeneruje nejaká cooki s exotickym obsahem ktery se ulozi do db
porovnává se ip,cookie, cas v db, vysledek je povolit/zakazat
nebo dalsi moznost
soubory sou ulozene v db (ale je to velice náročné, db s obsahem by musela byt na zvlastnim stroji=>asi)
a asi by to slo i pomocí firewallu
pak mne napadá ještě tam spustit klasické ftp a i cerberus umi ohlidat kolik je pripojeni najednou a vraci ze se nelze pripojit protoze je zde prilis moc lidi, velke profi ftp servery urcite maji i moznost omezit pocet downloadu z jedne ip primo v nastaveni
většina (snad všechny) prohlížeče ftp přístup zvládají... myslil že to ftp by bylo nejlepsi reseni
krteczek
Jan Horák
Profil *
2krteczek: tohle neovlivnis, pac to jde na urovni Apache ... taha se ten soubor po castech.

2DoubleThink: tohle je maximalni pocet pozadavku celkove, a ne od jednoho uzivatele, ne ?
djlj
Profil
krteczek
Ukládat soubory do db je zbytečné. Sice by to problém řešilo, ale mít několik GB dat v databázi se mi nezdá být ideální. Přes FTP to nechci.


Každopádně jsem už asi objevil řešení - http://dominia.org/djao/limitipconn2.html

Takže všem děkuji za odpovědi :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0