Autor Zpráva
Error
Profil
Zdarec
Prosím nemohlbyste někdo udělat mini script který by při každém na čtení stranky přičetl čislo 0,000 15 k číslu které by bylo vidět na str..
Určitě je to pro vás hračka :) Moc bych to potřeboval předem moc dík.
Error
Profil
Uložovalo by se to číslo do souboru.. třeba .txt vždy by se přepsalo..
Díky
simka00
Profil
Uložovalo by se to...
češtin tvúj kobil :)


$soubor = 'cislo.txt';

$fp = fopen($soubor, 'r+');
$cislo = fread($fp, 15);
$cislo += 0.00015;
echo $cislo;
$fp = fclose($fp);

$fp = fopen($soubor, 'w');
fwrite($fp, $cislo);
fclose($fp);
Error
Profil
Zjistil jsem že to má nevíhodu zapisovat do souboru.. Mohlo by se stát že se to "vynuluje" ..
Dostal jsem ještě jeden script který je lepší?
<?
$cislo = file("cislo.txt");
$pricti = $cislo[0];
$fp = fopen("cislo.txt", "w");
$pocet = $pricti + 0.001273;
fwrite($fp, $pocet);
fclose($fp);
?>

<?
include("cislo.txt");
?>

Byla by databáze bezpečnější?
Šlo by to předělat.. Už se mi to v tym txt podařilo vynulovat asi tak 5x
Kdyby to prosím někdo napsal byl bych moc rád .. + tabulky které pak vložím do teho rámečku a dám vytvořit..


Mělo mě to zrovna napadnout že to bude dělat neplechu :(

Tak zdarec
finc
Profil *
DB je lepší na 110% :)
PHP 5 + MySQL 5
Používejte v PHP mysqli má ideální přístup pomocí OOP, navíc umožňuje multi_query, což by se Vám mohlo hodit při volání uložených procedur (call procedure).
Jak na mysql se můžete dozvědět např. na www.linuxsoft.cz, je tam o tom hezký seriál + samozřejmě manual na www.mysql.com
Error
Profil
To je hezké když tomu tak rozumíš nechceš mi udělat ten jednoduchej script - když jsme tak hezky překecal.. :)
finc
Profil *
Na to přijdeš sám. To, že ti někdo zde napíše skript a ty si ho okopíruješ do svého souboru nic neřeší.
Za prvé ti to nemusí fungovat a ty přijdeš znovu s dotazem: proč to nejde
Za druhé se takto programovat nikdy nenaučíš.

Řeknu ti jen tolik, že pro vkládání do DB se používa INSERT
Pro změnu, neboli update zaznamu UPDATE
Jedná se o tzv. akční dotazy.

Navíc aby ti to fungovalo, musíš mít nainstalovánu DB. Nejčastěji se používá www.mysql.com , je zdarma ke stažení.
Za druhé si musíš nastavit připojení k DB přes php. Většinou je standarně připojena, v php5 se připojuje defaultně přes knihovnu mysqli. Editaci najdeš v php.ini, tam mrkni na extensions
Pak si stáhni phpMyAdmina na správu MySQL, jedná se o webovou správu DB.
Vytvoř DB, do ní udělej CREATE TABLE .... (definovani sloupcu)

Potom ti v php bude fungovat neco jako:


$mysqli = new mysqli(/* pripojeni */);

$query = "SELECT cislo FROM table";
if ($result = $mysqli->query($query)) {
$row = $result->fetch_assoc();
echo "Cislo je:". $row["cislo"];
$result->close;
}


.....
PHP bez DB je vcelku o ničem. Ukládání a čtení dat ze souboru je alternativa, ke které by jsi se nikdy neměl dostat. Kdyby jsi měl v tom souboru 10 000 řádků, které by jsi chtěl zobrazit jako table s nějakým řazením, tak by jsi si mohl jít dát mezitím "dvacet" :)
Error
Profil
Jelikoš v těhle věcích už plavu tak jsi mi to moc neulechčil - budu se to snažit dopsat a udělat v db tabulku a přitom může být chyba jinde a můžu se snažit jak chci..
pripojení - vím jak to bývá obvykle:

$dbname = ""; // jméno databáze
$dbserver = "mysql.webzdarma.cz"; // adresa serveru
$dbuser = ""; // u?ivatel databáze
$dbpass = ""; // heslo

ale jak to tam napasovat?

A vyrobit tabulku v db? To je pro mě taky oříšek..
-----
Instalovat ani snad nic nemusím skoušel bych to na serveru wz..
Je otázka taky jesli se vůbec programovat chci naučit? Chci ale momentálně to nejde.. Už jsem si čeltl pár knížek ale nějak mě to míjí..
A v tymto případě mě by to pomohlo když mě někdo napíše ten script.. Protože potřebujem něco vyrobit.. (nutně)..
A bohužel to studovat tet nemůžu jak už jsem psal proto ratši bych se obrátil za nějakým kamošem ať mě to napíše.. Takže tímhle mě zas tak moc nepřinutíš se učit..

Nejvíc se naučím obkoukáváním scriptů..
Tak mi poraď jak dál prosím.. Musím něco vyrobit do zítra a mám ještě kupu práce..
Tak zdarec :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0