Autor Zpráva
Jan Onesork
Profil
Dobrý den,
neexistuje nějaký trik jak zjistit lokální čas uživatele přes php (ne lokální čas serveru)? Vím, že přes hlavičky se tato informace neposílá, ale stejně by mě zajímalo jestli třeba neexistuje jiné řešení než až JavaScript na stránce.
Hugo
Profil
Jedině pomocí JS a poslat to serveru v HTTP požadavku. Jiná možnost IMHO není (možná ještě Java Applet).
Leo
Profil
Musite mit na strane klienta neco, co to zjisti a info posle na server (a osetrit nejak zpozdeni pri prenosu), JS je na to asi idealni (mozna to umi Flash, skoro urcite Java - aplet, ale to jsou uz zbytecne dramaticke technologie), Leo
Zerog
Profil
no nevim k cemu to potrebujes ale ja bych to udelal prave pres javascript a pak tu promenou predal php .... jinak primo z php nevim .. podle me to nepujde protoze se php ridi podle datumu severu ...
Leo
Profil
Pres PHP to logicky nejde - to bezi na serveru, o hodinach operacniho systemu klienta nema ani potuchu... Leo
Jan Onesork
Profil
Pres PHP to logicky nejde - to bezi na serveru, o hodinach operacniho systemu klienta nema ani potuchu...

To jsem tušil... takže budu muset přes JavaScript + cookies a ty pak načítat v php.

Díky.
Zerog
Profil
vsak to rikam leo ... :D -sem si nevsim ...jo pres cookies nemusis ...
Leo
Profil
Cookies? Proc? Leo
Jan Onesork
Profil
Cookies? Proc?

A jak jinak mohu ten čas dostat efektivně do php? Volat další http požadavek v mém případě nemá cenu (při prvním načtení to holt nebude k dispozici).
Zerog
Profil
na co to konkretne potrebujes .......jestli to chces jen nekam zapisovat a nebo chces treba uzivateli vypsat rozdil v casu ....jestli to chces zapisovat tak normalne si v js napis script na vypsani casu a vysledek dej do promene v php ....ukazka ...

$lokalnicas=" promema v js kde je ulozen localni cas";

a mas to ....
Jan Onesork
Profil
na co to konkretne potrebujes .......jestli to chces jen nekam zapisovat a nebo chces treba uzivateli vypsat rozdil v casu ....jestli to chces zapisovat tak normalne si v js napis script na vypsani casu a vysledek dej do promene v php ....ukazka ...

Potřebuju do php dostat ten čas a dále s ním pracovat... s tím si přes to cookie poradím.

$lokalnicas=" promema v js kde je ulozen localni cas";

Tenhle kod jsem nepochopil.
habendorf
Profil
$lokalnicas=" promema v js kde je ulozen localni cas";
Tenhle kod jsem nepochopil.


Já taky ne :o)

Ale můžeš to klasicky poslat přes URL, ne? Podle mě je taky cookie na tohle blbost.
Jan Onesork
Profil
Ale můžeš to klasicky poslat přes URL, ne? Podle mě je taky cookie na tohle blbost.

IMHO je horší další http požadavek než jedno cookie.

V mém konkrétním případě už cookie bude vytvářeno - tzn. hodnota s časem se jen připojí do již existujícího cookie.

Opravdu nevidím lepší možnost, jak se k tomu času dostat.
Zerog
Profil
aha ...takze asi takto ....

$localnicas = "<script>promenna = new Date()\; </script>";

tak a ted mate v promene $localnicas ulozenej localni cas .... proste tam vypiste js cript na zjisteni casu ....
Jan Onesork
Profil
tak a ted mate v promene $localnicas ulozenej localni cas .... proste tam vypiste js cript na zjisteni casu ....

A to jako opravdu funguje?
djlj
Profil
Zerog
Ten tvůj kód by rozhodně nefungoval, obsahem proměnné by bylo "<script>promenna = new Date()\; </script>", nikoli čas.
Tomik
Profil
Zerog
To tedy nemáme... :)
Tomik
Profil
djlj
Grr... tak zase pozdě... :)
Tomik
Profil
K tématu: myslím, že na toto by se hodil Ajax, i když nechápu k čemu je nutné na server hnát lokální čas uživatele, buď to prostě nepoužívám (asi nejlepší řešení) a nebo si napíšu ajaxovou aplikaci...
Leo
Profil
"že na toto by se hodil Ajax"

Pokud nechce pouzivat http pozadavek, tak ho Ajaxem nepotesite (tam je rezie jeste vetsi), Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0