Autor Zpráva
vasek
Profil *
Dá se nějak nastavit životnost otevřené session, myslím tak že když se spustí session_start, budeo se data pamatovat třeba 2 minuty a oak se smažou.
jozob
Profil
Direktíva session.cookie_lifetime.
vasek
Profil *
Ano, ta je ale jen v php.ini souboru. Asi jsem to špatně popsal, moc těm sessions ještě nerozimím, potřebuju nastavit dobu platnosti jednotlivých registrovaných proměnných v té session.
jozob
Profil
vasek
Direktívy môžeš nastavovať aj skriptom.
ini_set(direktiva,hodnota)
vasek
Profil *
A nenaruší to ostatní sessions na ostatních stránkách?
souki
Profil
asi nejjednodušší je poslat v session i kdy skončí její platnost... pak to na začátku stránky testovat a když bude stará tak jí smazat... ale jestli jde nastavit životnost jako cookies tak by se mi to taky hodilo
vasek
Profil *
A jak testovat jak je stará? Existuje nějaká proměnná nebo bude nutno použít pár řádků s date?
souki
Profil
nevim.... neznám.... já si to ukládám do další session.....
jozob
Profil
vasek
"A nenaruší to ostatní sessions na ostatních stránkách?"
AFAIK, ini_set() nastavuje direktívy len pre aktuálnu inštanciu parsera. Pri každom novom zavolaní parsera sa načíta nastavenie v php.ini. Takže odpoveď znie - nie, sessions vytvárané iným skriptom by to nemalo ovplyvniť.
vasek
Profil *
OK, díky všem. Nakonec jsem to vyřešil pomocí date a při každým načítání stránky se kontroluje aktuální date a tím v session ...
vasek
Profil *
No ale stejně mi mě zajímalo jestli není jednodušší řešení. Místo toho abych si dělal čachry s odečítáním času a několika zbytečnějma sessions, jestli třeba neexistuje něco jako $_SESSION(platná 2 minuty, "něco") ? :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0