Autor Zpráva
bgn_0
Profil *
Dá se nějak z pole <input type="text" name="neco"> vytáhnout phpečkem data? Vím jak se to dělá javascriptem ale phpečkem to nevim.
habendorf
Profil
No musíš ten form prvně odeslat nějakému php skriptu na zpracování. Na klientovi je php bezmocné.
bgn_0
Profil *
No to právě nemůžu, já potřebuji ten obsah toho pole průběžně phpečkěm získávat. Nebo se dá nějak automaticky odesílat formulář, aniž bych musel klikat na pole submit?
Anonymní
Profil *
A phpckem asi takto:
$_GET["neco"] alebo $_POST["neco"] podla atributu method v tagu form.

http://sk.php.net/manual/en/reserved.variables.php#reserved.variables. get
http://sk.php.net/manual/en/reserved.variables.php#reserved.variables. post
simka00
Profil
bgn_0
moc jsem tě nepochopil, ale data jsou uložena v proměnné $_POST['jmeno_policka'] nebo $_GET['jmeno_policka'] (záleží na atributu method ve formu). takže v tvém případě je vypíšeš asi takto:
<?php
echo $_POST['neco'];
?>
Anonymní
Profil *
Nebo se dá nějak automaticky odesílat formulář, aniž bych musel klikat na pole submit?

Ne
bgn_0
Profil *
Get a post znám i problematiku odesílání formulářů atd., jedná se mi o to, že se mi ten formulář odešle sám, aniž bych musel mačkat <input type="submit">, když už to nejde tedy jinak. A javascript nemůže phpečku předávat data? Vím že opačně to jde.
Anonymní
Profil *
Dá jedině javascriptem, ale, proč všichni všechno tak komplikují... kdyby něco z toho, co tady ve všech diskusích začátečníci chtějí, k něčemu bylo, tak by to už dávno existovalo.... zamyslete se nad tím...
bgn_0
Profil *
No já potřebuju následující: Mám stránku, kde píšu nějaký text, ale po 10 minutách se stránka přesměruje na index a aby se data z toho formuláře neztratila, uloží se do session a při dalším načtení stránky z formulářem se zas obnoví a na to to potřebuji.
Anonymní
Profil *
a proč to proboha přesměrováváš automaticky... já jakožto uživatel bych na stránku, která se chová nevyspytatelně, ani nelez...
bgn_0
Profil *
To přesměrování jsem uvedl jenom jako příklad, je to kombinované se sessions, když uživatel není přítomen déle jak 40 minut, odhlásí ho to.
habendorf
Profil
A javascript nemůže phpečku předávat data?

Samozřejmě že může. Třeba přes url.
bgn_0
Profil *
Jak? Znám jediný způsob a do toho se moc dat nevejde.
habendorf
Profil
Znám jediný způsob a do toho se moc dat nevejde

Počkej, já myslel že chceš předat hodnotu jednoho inputu. Nicméně přes url se dá předat poměrně dost, ne?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0