Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Mam pocitadlo pres mysql databazi, pocitadlo jsem dal na uvodni stranku a includuju do ni pocitadlo, misto aby pocitadlo pricetlo 1 pricte 3, vypada to jako by to tu operaci provadelo 3x, ale ve skriptu je vse v pohode, nemyslim si ze je to na strane mysql serveru protoze ostatni pocitadla funguji spravne tady je skript:
require("in/dab.php");
connect(); // voláme funkci connect
$sql = "select pristup from pristupy"; // vyber položku sql příkazem
$vysledek = mysql_query($sql); // zpracuj sql příkaz a pošli jej
$vse = mysql_fetch_array($vysledek); // načte záznam do asociativního pole, může se řešit i //jiným způsobem
$ziskano = $vse["pristup"]; // získej data
$pocitej = $ziskano + 1; // přičti 1
$sql = "update pristupy set pristup = '$pocitej'"; //sql dotaz aktualizuje pristup
$vysledek = mysql_query($sql); // zpracuj sql příkaz


Doma my to na mem serveru faka v pohode. Predtim jsem tam mel jine pocitadlo a zacalo to delat to stejne. Fakt nevim kde mam chybu. :-( kdyz to aktualizujete uvidite pls help
Hondrej
Profil *
Nevidim v tom problem.

Jen mas podle meho nazoru spatne zvyky - jednou $sql selectuje a pak i updatuje.
Anonymní
Profil *
vadi to?
Anonymní
Profil *
odkaz na str www.playcall.wz.cz
mila
Profil
Rozhodně bych to upravil na
$sql = "update pristupy set pristup = pristup + 1";
Jak to tam máš, je dost náchylné na paralelní spracování, a chyby všeobecně.
- Běžně se může stát, že počítadlo nic nazapočítá.
- Když by db na chcilku vypadla (jen na ten select), tak ti to počítadlo snuluje.

To co tam máš napsáno, by mělo ale jinak fungovat. Zkus tam dát nějaké echo, zda se neprovádí vícekrát. Nic jiného mě nenapadá.
Pokud to nepomůže, tak si dej echo za každý řádek, a vypiš si hodnotu proměné, kterou si přiřadil. Včetně sql.
Prostě hledat a hledat...
Reznik
Profil
mozna bych to chtelo celej skript na to picitadlo mas tam nejake pocitani s unikatnimi ip nemuze to pricitat jeste treba z tama?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0