Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
zdarvim. je to chyba ked polia pisem takto - $asc_pole[nazov]...
malo by to byt zrejme tak - $asc_pole["nazov"] ale funguju oba sposoby. thx
roberta
Profil
všetko záleží na tom, ako tie zápisy pochopí web server, ktorý ten príkaz "prekladá". ak to funguje oboma spôsobmi, tak je to jedno, ktorý zápis použiješ
koudi
Profil
Jedno to neni. Když to dáš bez uvozovek, tak to nejdřiv php bere jako že to je definovaná konstanta a zkusí to s tim. Když zjistí, že taková konstanta neexistuje, pouźije to jako string. ROzhodně je lepší používat ty uvozovky, nebo ti snad ty dva znaky navíc nějak ublížej?

roberta
>ak to funguje oboma spôsobmi, tak je to jedno, ktorý zápis použiješ
ne, neni.
roberta
Profil
koudi
je to jedno, pretože, ak to funguje => nemá pred tým definovanú konštantu => berie sa to ako string => php to pochopí správne
Honza Hučín
Profil
Způsob s uvozovkami nebo apostrofy je jistější, protože vede k jednoznačnému chování.
Anonymní
Profil *
no ano, ale ked tie premenne(polia) chcem napriklad davat do dalsich premannych spolu z html kodom ktory sa ma vypisat, dost to zneprehladni aplikaciu.
ked pouzijem zapis

define("OBSAH", $_GET["obsah"]);
$obsah = "<div>OBSAH</div>"
echo $obsah;

vypise sa mi "OBSAH" alebo obsah premennej $_GET["obsah"] ?
halogan
Profil
$obsah = "<div>".OBSAH."</div>"
koudi
Profil
roberta
To, že to funguje, ještě neznamená, že je dobrý to používat. Když do auta místo norm. benzínu naleješ techničák, tak to tady jede, ale rozhodně to neni dobrý.
roberta
Profil
koudi
iste, ale prečo nepoužívať pri programovaní rôzne triky, keď im interpreter/compilator jednoznačne rozumie? však v tom je krása programovania. alebo načo mám písať viac znakov, keď nemusím? dalo by sa polemizovať o pamäťovej a časovej náročnosti vykonania uvedených príkladov, ale o tom otázka nebola... otázka bola, či je to chyba a moja odpoveď bola, že je to jedno => že to nie je chyba
Honza Hučín
Profil
Jestli psát kód co nejúspornější a nejefektivnější (na úkor přehlednosti a srozumitelnosti), nebo co nejsrozumitelnější (na úkor efektivity), to je téma na debatu, která stejně nedospěje k jednoznačnému závěru.

Záleží tady na spoustě věcí: jestli se v tom kódu bude za čas hrabat někdo jiný, jestli se v něm budu po čase hrabat já (a po jak dlouhém čase), jak má být modifikovatelný, jak má být přenosný či využitelný (copy-paste) v jiných aplikacích.

Ze své osobní zkušenosti posledních let říkám, že radši píšu kód, který po půl roce ihned pochopím. A ten, komu programování přináší hlavní díl obživy, dobře ví, jaký je to opruz, když odejde či onemocní kolega a je potřeba po něm převzít práci, která není dobře okomentovaná, zdokumentovaná, kód je nepřehledný, i když nesmírně efektivní. Chápal bych to tam, kde jde fakt o milisekundy - ale to 1. je minimum případů, 2. se dá leckdy řešit i optimalizací na jiném místě.
koudi
Profil
roberta
A já říkám, že to chyba je.

Honza Hučín
Imho je důležitější srozumitelnost kódu - nejen kvůli ostatním, ale hlavně kvůli sobě.
mila
Profil
$asc_pole[nazov]

je určitě chyba.
- Při error reporting E_ALL ti to vyhodí notice
- Pokud ti někdo (ty,kdo bude upravovat stránky po tobě, další verze php, includovaná knihovna) definuje konstantu stejného jména, tak celý skript jde do kytek.

btw Na tomto místě se mi dvojité uvozovky nelíbí. Ze zásady tu používám jednoduché:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0