Autor Zpráva
..Johny..
Profil *
Můžete mi prosím pomoct, chci si udělat fórum, po několika hodinách jsem si dokázal udělat návštěvní knihu co ukládá do souboru (s PHP začínam), ale u fóra bych to potřeboval přes databázi, nicméně databázi vůbec nechápu a neumim jí používat a dalo by se říct ani aktivovat - hosting mam u wz, pomůžete mi někdo aspoň nějaký základy nebo sript kterej bych upravil a ještě mi to pomohl dát na web, fórum bych chtěl mít cca takto , nechci nějak super grafickou vymoženost prostě jen textově. Snad budete někdo tak hodnej a pomůžete mi. Předem moc děkuju.
Glacier
Profil
Myslím že by pro tebe bylo pdstatně jednodušší pořídit si nějakou chytrou knihu a naučit se to z ní,... je spousta pěkných knih o MySQL a PHP. Případně hledat na internetu, určitě bude spousta článků i pro začátečníky,...
llook
Profil
Jde o to, jestli chceš fórum nebo se něco naučit. Jestli se chceš něco naučit, tak si zkus pročíst ten seriál o PHP na Linuxsoftu (nebo nějakou tu knihu - ale pozor, kromě zmíněných pěkných knih je i spousta strašných knih), jinak existuje spousta volně šiřitelných diskuzí. Jako minibb, phpbb, punbb, phorum atd.

Databázi u WZ aktivuješ tak, že se přihlásíš na webzdarma.cz, klikneš na "nastavení" a pak v nabídce na "nastavení MySQL". Tam zaškrtneš checkbox "aktivní", nastavíš heslo a uložíš. Máš tam rovnou vypsané i údaje pro přihlášení přes mysql_open (liší se od údajů pro FTP).
..Johny..
Profil *
Řek bych to asi takto, to fórum potřebuju, ale chci se to i naučit, nechci využívat nějakou "cizí" třeba od blueboardu, to fakt ne, dělam celej novej web a potřebuju tam mít fórum, chat a inzerci, ale pokud nějak pochopim to fórum, tak nebude problém předělat si to na ten chat nebo inzerci.
stribny
Profil
No, každej by chtěl všechno dělat sám, všechno umět. Ale tady nejde "poradit". Když chceš programovat, budeš se to muset naučit. A jestliže to chceš - tak proč to neuděláš? Když jsi zvládl zápis do souboru, tak zvládneš zápis i do databáze ;)

Materiálu je přece (zvláště k PHP x Mysql) všude okolo tuny, stačí studovat...

Vím, že jsem ti nijak nepomohl, ale to prostě takhle "nejde".
..Johny..
Profil *
Programovat mi problém nedělá, to mi leze do halvy skoro samo, ale vůbec neumim využívat databázi a ani netušim jak na ní. Co to valstně MySQL je a jek to používat. To jsem zatim nikde nenašel.
Meldo
Profil
..Johny..
Osobne si myslim, ze zapis do suboru je zlozitejsi ako zapis do DB. A naucit sa zaklady MYSQL tak, aby si zvladol knihu navstev je zalezitost 2 poobedi. Skus interval.cz, pcsvet.cz, zive.sk alebo linuxsoft.cz a najdi si clanky o mysql.
..Johny..
Profil *
Zrovna studuju linuxsoft, tak snad se tam něco dočtu...Už sem pár zajímavich článků našel.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0