Autor Zpráva
BOB
Profil *
Omlouvám se, že zas otravuju, ale sem asi totálně blbej a nemůžu pořád pochopit jak ovládat databázi. Můžete mi prosím někdo přesně popsat jak zprovoznit Tohle - je to číslo 7 - online návštěvníci. Prostě mi to nedochází. Nejlíp kdyby jste mi to někdo popsal jak to zprovoznit u WZ. Moc díky. K obrazu svému už si to upravim, ale zprovoznit to nedokážu. Předem ještě jednou díky za každou dobrou odpověď.
finc
Profil
Do jedné tabulky budete ukládat seznam IP adres + další identifikátor + čas založení, který se bude při volání danného skriptu promazávat (starší než > 10 minut, apod.). Pokud záznam existuje, updatuje se čas založení.

Do druhé tabulky si můžete ukládat přístupy na script. Počet++ unikátních návštěvníků.

Možností je spousta, ukládat jen IP adresy a ty brát jako identifikátory, kontrolovat session, cookie, apod.
Záleží na tom, jak návštěvníky chcete brát. I když nic z toho Vám nezaručí 100% unikátnost návštěvníka.
BOB
Profil *
finc-> To si mi moc nepomohl, potřeboval bych předešvim poradit jak to zprovoznit, jak udělat v databázy ty tabulky a podobně, se SQL neumim vůbec pracovat a nutně tenhle scipt potřebuju. Díky
Petannn
Profil *
Pujdes na URL mysql.webzdarma.cz, zadas login a heslo a tak.
az budes v adminovi, klinkes na ikonku zadavani sql prikazu (vetsinou takovy maly okynko s pismeny SQL vlevo nahore).
U toho skriptu co jsi stahl máš soubor "online_users.sql", ten otevřeš, s obsahem uděláš ctrl+c.
V adminovu udelas ctrl+v do prostoru ktery se ti objevil po klikanci na SQL ikonku.
Tim se ti vytvori databazova tabulka.

Do souboru online.php na 6 a 7 radku zadas heslo a tak.

A melo by to valit, jestli ne, napis co se klati.
BOB
Profil *
Mi to nějak nejde, jak mam vypnit ten 6 a 7 řádek? Tady jsou :
mysql_connect("localhost", "", "");

mysql_select_db("test");
Díky
Petannn
Profil *
Pri aktivaci mysql na strankach webzdarma ses dozvedel svoje heslo do databaze dalsi udaje.

Misto localhost das mysql.webzdarma.cz.
Dalsi polozka je myslim username, to je pristupove jmeno, taky se dozvis na webzdarma.
posledni polozka je heslo, to vis jen ty ;-)

mysql_select_db("test");

misto test das nazev databaze, taky se dozvis na webzdarma.
BOB
Profil *
Díky, už to chápu, měl jsem to vypněný skoro dobře
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0