Autor Zpráva
Nedy
Profil
Řeším takový problém s ukládáním dat do MySQL:
Do webového rozhraní načtu data z databáze pomocí funkce jejímž parametrem je SQL dotaz.
=> zobrazí se tabulka s výsledkem dotazu
=> jednotlivé položky jsou v inputech a celá tabulka je součástí formuláře
=> uživatel může změnit hodnoty v inputech
=> Po odeslání formuláře chci uložit změněná data zpět do databáze (všechny položky získám z $_POST)

Když jsou všechna data z jedné tabulky, není s ukládáním problém:
(UPDATE jméno_tabulky SET jméno_sloupce = 'hodnota_v_inputu' WHERE primární_klíč = 'hodnota_v_inputu_s_primárním_klíčem')
Ale nevím jak ukládat data, která byla vytažena z různých tabulek (narazil jsem na spoustu problémů)
Nevíte někdo jak na to ?
Leo
Profil
No ukladat (aktualizovat) je muzete samozrejme jen zase do tabulek, kam patri. Nebyl by konkretnejsi dotaz? Leo
Nedy
Profil
Třeba jak zjistím jména tabulek, kterým patří jednotlivé sloupce ?
Havran
Profil *
POstupne : najprv update table1... potom update table2... atd. samozrejme ktore stlpce pre ktoru tabulku si musis urcit sam...
Nedy
Profil
No zatím mi to funguje tak, že tabulka, kterou ukládám musí obsahovat právě jeden sloupec s atributem "primary_key" (jinak nepovolím zápis).

$table_name = "název_tabulky_se_kterou_pracuji"; //ten bych právě potřeboval odněkud získat
$q = "UPDATE $table_name SET $field_name = '$value' WHERE $field_name_primary = '$value_primary'";
mysql_query($q, $_SESSION["s_spojeni"]);
Nedy
Profil
No teda já sem fakt slepej:
mysql_field_table ( resource výsledek, int číslo_sloupce)
Zjistí jméno tabulky, v níž se nachází uvedený sloupec
Leo
Profil
Tabulky do kterych patri sloupce? To prece musite vedet vy / vas skript, ze kterych tabulek to natahl? Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0