Autor Zpráva
Cifro
Profil *
Nedarí sa mi rozbehať PHP triádu na windowse 98. Zo súboru error.log som vyčítal, že

[Fri Jan 21 16:49:13 2005] [crit] make_sock: failed to get a socket for port 1005
[Fri Jan 21 17:00:36 2005] [crit] make_sock: failed to get a socket for port 8080.

Nerozumiem týmto riadkom, i keď som podľa Yuhůového návodu na jakpsátweb.cz skúšal zmeniť číslo portu (preto je tam 8080 namiesto pôvodného 80) aj tak to nejde.

Začínam sa učiť PHP ale bez serveru to nieje ono, že? Tak čo mám robiť.

PS: Nechopil by niekto, napísať článok (sériu článkov) o nastavení Apache a PHPTriády a to podrobne a pre laikov.
thingwath
Profil
PHPTriad je již nedílnou součástí středověku, nezabývej se s ním, verze softwaru, které obsahuje jsou prehistorické.

Osobně doporučuju XAMPP.

http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

Zároveň se tímto obracím na Yuhůa, bylo by možné aktualizovat příslušnou část JPW?

Co se týče článků o Apache a PHP pro laiky, opět tímto apeluji na Yuhůa s tím, že dle mého názoru JPW potřebuje tyto části (a o webovém programování i základních technologiích) rozšířit. Abych jenom blbě nekecal, jsem ochoten na tom spolupracovat.
Victorius
Profil
jak dlouho jsem se drbal ja s PHP my admin, ted to rsim tak ze mam skoro non stop zaple ftp a hned jak potrebujui vyzkouset to zkopcim na web a kouknu se a hotovo
Hugo
Profil
Victorius

Ovsem pokud jsi offline, tak toho moc bez Apache/PHP/MySQL na localhostu neudelas.

Podle me je nejlepsi reseni si nainstalovat cely server sam a nepouzivat aplikacky typu PHPTriad nebo PHPHome. Clovek se aspon trochu seznami s konfiguraci Apache.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0