Autor Zpráva
MartinS
Profil *
Zdravím všechny, nevíte o nějakém hotovém skriptu, který mi rozpozná, ve kterém regionu republiky se návštěvník mé stránky právě nachází. Dejme tomu, že když se připojí z Kopřivnice, tak mi to aspoň zjistí okres nebo tak něco?
Wan-To
Profil *
Možná by to šlo nějak vyčíst z IP adresy $REMOTE_ADDR. Já ale o IP vím jen to, že to je skupina nějakých čísel, o kterých vůbec nevím, co vyjadřují.
MartinS
Profil *
Jó to by možná šlo, uvidíme jestli někdo neví něco konkrétnějšího.
habendorf
Profil
MartinS: IMHO to nezjistíš a ani mi není moc jasný, k čemu by to bylo dobrý.
IP je k ničemu, tu ti (většinou) přiděluje DHCP server. Můžu klidně vytočit číslo nějakýho serveru v Ouaga Dougou a pak přijít na tvoje stránky - a jsme u toho.
Martin Kuželka
Profil
habendorfe, něco takového se hodí třeba k cílení reklamy.
MartinS
Profil *
No na Billboardu ve statistikách mi to dokážou vypsat tak ze 75%, zajímalo by mě, jak to zjišťují.
habendorf
Profil
Martin Kuželka: Máš na mysli něco jako: "Naše nejbližší pobočka od místa na kterém sedíte je..." ? Podle mě to musí být dost nespolehlivé.
I u velkých profi webů se vždy ptají na region, což mě utvrzuje v tom, že na to není spoleh.
habendorf
Profil
MartinS: Asi opravdu z domén. Já jsem teď např. na gprs40-11.eurotel.cz a to sice v Plzni. Možná že 40 znamená Plzeň a jsem jedenáctej připojenej, nevím. Možná jde zavolat nějakou vzdálenou službu, která ti pro zadanou IP (nebo doménu) vrátí lokalitu, zkus co na to strýček google. Víc fakt nevím :o(
Martin Kuželka
Profil
No třeba je zbytečné, aby se reklama na donášku Pizzy zobrazovala i lidem, kteří nebydlí v místě, kde pizzerie působí...
Hanz
Profil
MartinS
Už tu byla o něčem podobném řeč (Zakázání IP adresy určité země), je tam vysvětleno že je to nespolehlivé a zjistit se to na nedá (řekl bych že bys mněl úspěšnost tak 30-50%)
Acci
Profil
Já třeba používám Cproxy a pak se nedozvíš ani mou IP ani poskytovatele. Jen toho serveru a ten je někde úplně jinde než jsem já
Kane
Profil *
Jak zjistit ten region -> to by mě taky zajímalo. Třeba jsem viděl u kámoše statistiky přístupů na stránky a tam to bylo rozdělený i podle států.
habendorf
Profil
Kane: a nebylo to spíš podle domén 1. řádu? (cz, de atd.)
Acci
Profil
habendorf
Někdy to nezjistíš ani podle domén. Někteří poskytovatelé nemají domény (mají pouze číselný zápis) a nebo se můžu připojovat přes proxy ze zahraničí.
habendorf
Profil
Acci: no vždyť to tady celou dobu tvrdím. Proto píšu to co píšu - např. de vůbec nemusí být uživatel v Reichu. Proto se mu snažím říct, že podle domén a států není totéž.
Leo
Profil
Zkuste hledat na webu ip to country, tam by mela byt databaze prevodu ip na geograficke umisteni - ne podle domeny, ale podle registrace rozsahu ip adres, ale uzsi vymezeni - okres atd. je asi problem - nekteri poskytovatele pripojeni to moc nerozlisuji, Leo
Leo
Profil
Viz treba http://www.ip2location.com/

ale je to za penize, Leo
Acci
Profil
Leo
Dokonce to pozná moji IP, i když jsem za proxynou (Cproxy). A já si myslel, že to nejde
Leo
Profil
Jsou proxy a proxy - vetsina z nich predava dal i originalni IP adresu, viz dnesni clanek na Lupe (a spis komentare k nemu) Leo
Leo
Profil
Nebo

http://web4u.mirrors.phpclasses.org/browse/package/1477.html

Leo
habendorf
Profil
No to je co jsem psal výše s tou vzdálenou službou. Nicméně pro GPRS to vrací jen CZ a Eurotel, region a city nikoliv.
Leo
Profil
http://ip-to-country.webhosting.info/node/view/6

aj. proste googlujte

Leo
Leo
Profil
Jasne, jak jsme psal, jsou poskytovatele, kteri jsou jaksi celoplosni, nic neni na 100%, a nikdy nebude. Osobne bych do neceho takovyho cas asi neinvestoval (a penize uz vubec ne), Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0