Autor Zpráva
Michalek
Profil
Ahoj. Na doporučení jsem si místo zastaralé phpTriády stáhl xampp a mám docela problém okolo databáze.

Databázi i všechny soubory mam ve windows-1250 - ale tady nastává problém. Nejsem prostě schopnej xampp donutit k tomu, aby tohle kódování vzal na vědomí a češtinu zobrazoval dobře. Vyzkoušel jsem asi už všechno :-) Můžete mi prosím poradit, kde se nastavuje kódování, které se má brát při práci s databází? Dík...
Michalek
Profil
Jo - soubory mam dobře, to je schovaný v httpd.conf - čeština "definovaná" v souboru je dobře, ale z databáze se to vybírá nejak špatně...
Michalek
Profil
Tak jsem vyzkoušel asi všechno a stále nic. Dokonce jsem i natvrdo přepsal všechny kódování a stejně nic. Takže bych měl špatně databázi? Moc nechápu pro mě novou položku "Porování" - na co je to pls dobré?
Marfig
Profil *
Taky jsem resil problemy v dtabazi s cestinou, nevim, jak moc, teda sipse vubec ti to bude uzitecne, ale protoze se mi nechtelo hrabat v nastaveni cestiny a uz vubec se nedalo domluvit s adminem na hostingu, tak jsem ceske znaky pred ulozenim do databaze nahradil jinymi, napr.´š - s^. Pri zpetnem nacteni probehlo dekodovani. Asi to neni ten best of zpusob, ale mi to jelo.
reed
Profil *
A opravdu ti stojí moderní xampp za tyhle problémy? Přiznávám se, že nejsem žádnej profík, ale mě se zdá triáda okey. A to třeba i kvůli tomu, že kompletní instalace je hotová za 2 minuty. Stejný důvod, proč i dnes na svém bartonu používám office 97 :)
crash
Profil *
v souboru

/etc/my.cnf

nastav direktivu

[mysqld]
default-character-set=czech
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0