Autor Zpráva
maarlin
Profil
Zdarec, nevíte někdo jak dostat obsah stránky (text) do řetězce, aby se s ním dalo dál pracovat?
Zkoušel jsem fopen () a potom fread(); i file_get_contents(); , ale vypadá to že u obou fcí mám na serveru zakázáno otevírat URL adresy, vyhazuje mi to totiž chybu:

Warning: fopen(): URL file-access is disabled in the server configuration in .... on line 9
esemeska
Profil
jakej to je server?
souki
Profil
zku to otevřít přes ftp.... jestli k němu máš přístup... ale jinka ti asi nezbyde než se dohodnout se správcem serveru...
hans
Profil *
přesně stejný problém jsem nedávno řešil, pokud nemáš povolený fopen (což na většině hostingů není) použij knihovnu CURL, ta většinou bývá k dispozici

v proměnné $zurl zadávám URL stránky a obsah se mi vrátí v $content
poté pokud ji chceš někde zobrazovat je vhodné vyhledat všechny relativní adresy přehodit na absolutní, aby to nehledalo třeba obrázky v neexistujících adresářích na tvých stránkách

a v případě ukládání do databáze je vhodné uložit jako BLOB ne jako TEXT


$ch = curl_init();
curl_setopt($ch,CURLOPT_URL, $zurl);
curl_setopt($ch, CURLOPT_POST,1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_FOLLOWLOCATION,0);
curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER,0);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER,1);
$content = curl_exec($ch);
curl_close($ch);
maarlin
Profil
Diky moc hans, funguje to. :)
Jediné co bych teď ještě potřeboval vykoumat, je jak z té stránky vyzískat její adresu/URL, protože pokud v Curl testuji např nějakou stránku/script který pokaždé přesměruje jinam, potřeboval bych z toho vždycky dostat tu URL kterou mi to předhodí.
-
Díky moc za všechny vaše odpovědi a ohlasy, to se cení. :)
hans
Profil *
maarlin:
sorry ale teď jsem z toho vůbec nepochopil jakou URL chceš??
maarlin
Profil
už jsem to vyřešil - stačilo nastavit CURLOPT_FOLLOWLOCATION na 1 :)
Díky za tvou pomoc. :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0