Autor Zpráva
marat
Profil
Caues všem ... tak jsem tu zase :D
Řešim takovej menší, větší problém... Učim se na jednom webu udělat PHP web, chci udělat galerii, ale nemohu se rozhodnout, zda nahrávání fotek mam udělat do databáze nebo na ftp...
Limitem dat v databázi nejsem omezen, celý prostor na webhostingu je i na databázi i na ftp... Takže prostor neřešme... spíš bych potřeboval vědět výhody a nevýhody obou řešení a pokud uznáte databázi za lepší řešení tak bych potřeboval trošku povysvětlit možná i s příkladama jak na to. (Rozhodně není nutné, ale potěší), hlavně potřebuju konečně vědět, přes co to mam udělat ;)) díky za všechny odpovědi, mějte se !
djlj
Profil
Já bych volil ukládání na disk. Podle toho, jak to bude velký web - pak by to totiž databáze zbytečně zdržovala... ale pro malý web klidně zvol ukládání do databáze. Obrázky uložíš jako datový typ BLOB.
Leo
Profil
Do db bych to nestrkal, Leo
Celebi
Profil
Podle toho co jsem četl, tak na ftp.
koudi
Profil
Dávat to do db se moc nedoporučuje. Dokážete mi někdo říct proč?
djlj
Profil
koudi
Zbytečná zdržovačka :).
Leo
Profil
Jediny duvod proc ANO (obrazky v db) na ktery si vzpominam je ten, ze muzete snadneji udrzet konzistenci dat, ale jinak... Ne vsechno, co je mozne, je dobre. Leo
koudi
Profil
Hezký, ale dokáže mi někdo vysvětlit ty konkrétní důvody proč ne? Vysvětlení "Ne vsechno, co je mozne, je dobre" je sice fajn, ale nic moc mi toho neřekne :).
Jedině mě snad napadá rychlost takový aplikace, ale nic dalšího mě nenapadá.
Leo
Profil
Uz jen treba samotny zalohovani databaze, je sikovne mit export v sql prikazech a tedy textovy soubor, treba kdyz to chcete nekam prenest. Leo
creck
Profil
napada me dalsi duvod, proc ne ... napriklad vypisovat 30MB z databaze na jednu stranku, to asi nebude zrovna nejrychlejsi ...
marat
Profil
30mb ? kde bereš 30mb ? :)) já kdybych to řešil přes databázi tak asi samozřejmě dělám náhledy... jeden náhled bude mit do 15kb...a jedna fotka asi tak do 1,5mb... takže z databáze budeš tahat jen náhledy a když klikneš tak < 1.5 mb... což z DB je v pohodě... ale asi to udělám přes ftp, bude to asi jednodušší...
llook
Profil
Hlavní důvody, proč je to lepší na disk jsou podle mě dva:
- když někdo bude žádat obrázek, tak se nebude muset vykonávat nějaký skript, který zbytečně navazuje spojení s databází, dotazuje se a pak vypisuje.
- Pokud jsou ty obrázky trošku větší, tak by navíc takový skript mohl být sestřelen pro překročení paměťového limitu.
Leo
Profil
"ale asi to udělám přes ftp, bude to asi jednodušší..."

Co do toho porad pletete ftp - to je zpusob jak obrazky dostat na server, ne jak je ukladat... Leo
souki
Profil
já osobně si vždycky nějakou admionistrací uploadnu obrázek a info o něm se mi uloží do db... a hotovo.... msažu obrázek => smaže se záznam z db a žádný chybný obrázky na webu..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0