Autor Zpráva
Casero
Profil
Dobrý večer,
řeším problém, jakou funkcí, nebo kombinací se dá zabránit, aby se do jnihy návštěv nevvkládaly příspěvky které sou příliš dlouhé bez ezer, doufám že chápete, prostě když mi někdo vloží do kni příspěvek samích kkkkkkkkkkkkkkk tak se mi kniaha roztáhne, a vypadá to hrozně, proto hledám nějakou funkci která by udělala když je text příliš dlouhý bez mezer, tak něco...
¨děkuji
PerToon
Profil
Nebylo by lepší nastavit tam zalamování?
Casero
Profil
no, ale snad musím prvně poznat estli se ten text má zalomin, ne???...a nebo jako ho zalamovat pokaždých, třeba 140 znacích (1 řádek)??
Casero
Profil
tak sem to vyřešil takto $kkk=ereg("........................................................... ......+$",$_POST["obsah"]);
a když je tam nalezenej tak se nepřidá příspěvek
krteczek
Profil
casero je na to funkce

$max_pocet_znaku=25;
$cim_rozdelit=" "; //muže byt mezera, zalomení řádku, cokoliv...
$slovo=explode(" ",$text);
for($i=0;$i<count($slovo);$i++)
{
if(strlen($slovo[$i])>$max_pocet_znaku)
{
//odstraníme stejné znaky za sebou
$slovo[$i]=preg_replace("#.{5,}#","",$slovo[$i]);
//pokud i přesto bude slovo delší, rozdělíme ho
$slovo[$i]=wordwrap( $slovo[$i], $max_pocet_znaku, $cim_rozdelit, 1);
}
$vystup.=" ".$slovo[$i];
}
echo $vystup;

snad jsem tam nenaflákal chyby, píšu to zhlavy a nezkoušel jsem to
krteczek
mila
Profil
Jistě by to šlo ošetřit nějak jednoduše v css. Třeba width:...px; overflow:hidden;

Možná bych udělal něco jako:

preg_replace ('~(\S{8})\S{3,}~', '<span title="\\0">\\1...</span>');

Netestoval jsem to, idea je každou posloupnost více jak deseti neprázdných znaků nahradit jejím začátkem (prvních osm písmen) + tři tečky. Do title pak dát celé původní slovo.
Retal
Profil
Hoj, zkus to vyřešit raději přes CSS.
Casero
Profil
uš sem to udělal přes ten způsob od krteczek, ale všem dík...jako možná by stačilo normálně omezit textareu na wrap, hard...ale to by blo omezený na velikost textarei, takže pproto ten krteckův způsob
DJ Miky
Profil
nebo fcí wordwrap v PHP
Casero
Profil
DJ Miky
jj..už psal krteczek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0