Autor Zpráva
BLUECORE
Profil *
Asi viete čo sa stane keď vypíšete

<?php
foreach ($_SERVER as $Key => $value)
{
echo $Key. " = " .$value. "<br>";
}ibaže ja tomu moc nechápem, viem len to, že vypíše všetky hodnoty premenných _SERVER, ale čo znamená to slovo foreach?

malo by to IMHO znamenať premenná server ako premenná kľúč, a teraz čo je tá šípka, malo by to byť asi je väčší alebo sa rovná, ale to mi nejde dohromady, a ďalej pokračuje vypíš premennú Key a value.
Vypíše to všetky hodnoty premennej server, a ako ich možem použíť? Napríklad by som potreboval zistiť aký má klient prehliadač, malo by to asi podľa toho zoznamu ísť $HTTP_USER_AGENT ale tam ide vždy aj nejaká hodnota ([]), a práve tá neviem aká by mala byť. Dúfam že ten zmetok čo som napísal pochopíte a že mi odpoviete.

Vopred ďakujem za všetky odpovede ...
Hugo
Profil
foreach slouží k procházení pole, zobrazí ti každý prvek pole.

Tento zápis

foreach ($Array AS $key => $value)

ti v každé iteraci přiřadi do proměnné $key klíč aktualního prvku a do $value jeho hodnotu. Je to stejný zapis, jako když pole definuješ.

Informace o prohlížeči jsou uložené v tomto prvku $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'].
BLUECORE
Profil *
aha, no jasne, diky! islo mi o tu sipku, logicky to asi znamenalo ako priradenie, len sa mi to miesala s JS, tam je to vacsie alebo sa rovna, v PHP je to sa mi zda takto >= ale niesom si isty
Retal
Profil
$_SERVER je pole a foreach je jazyková konstrukce, pomocí níž se pole prochází. Ta "šipka" je součást syntaxe, nic víc.
Viz manuál.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0