Autor Zpráva
waldas
Profil *
Ahoj, snazim se vytvorit diskusni forum v PHP. A realizaci mam naplanovanou takto:
1) pri zadani noveho temata se mi do databazove tabulky ulozi poradove cislo, nazev tematu, autor, datum a cas...
2) vytvori se dalsi tabulka pro reakce, jako prvni prisvek bude vzkaz co napise zakladatel a pote se mi sem budou ukladat odpovedi...

muj problem je v tom, ze nevim, jak zajistit, aby kdyz kliknu na odkaz (ten bude predstavovat nazev tematu) jsem pracoval s tou spravnou databazovou tabulkou, ktera patri k tomu spravnemu tematu...
Celebi
Profil
waldas
Tohle řešení se mi zdá dost nepraktické, ale jinak bych navrhoval uladat do první tabulky i název tabulky druhé.
waldas
Profil *
Celebi
No prave me nic jineho nenapada, jak resit forum v php... Pokud mate nejaky napad praktictejsi podelte se prosim Vas... Ja si nedokazu predstavit, jak rozeznat prispevky patrici k tematum - jedine co me napadlo tak bylo, ze kazdemu tematu vytvorit tu zvlastni tabulku - jenze u tohoto reseni nevim, jak docilit toho, ze kdyz kliknu na tema napr s id cislem 1, aby jsem na te dalsi strance, ktera se otevre vypsal tu spravnou tabulku... s prispevkem a odpovedmi...
jurkapavel
Profil *
Jednoduse si vytvor tabulky nazev_tematu a tabulku prispevky.

Nazev_tematu
------------------
id : int //primarni klic - musi byt unikatni
nazev
datum
...

Prispevky
------------
id_prispevku :int //primarni klic prispevku - slouzi k jednoznacne identifikaci prispevku
id_tematu : int //cizi klic - obsahuje cislo tematu (primarni klic)
text_prispecku
autor
datum
...

případně další tabulky
waldas
Profil *
jurkapavel

jj, ale jak dostanu dynamicky ten id (Nazev_tematu) do id_tematu (Prispevky)???
waldas
Profil *
teda vlastne to vim, jak udelat (pres pojovani databazovych tabulek). Ale nevim jak:

budu mit tabulku (generovanou v php) s ruznyma tematama asi takhle:
+-------+------------------------------------+---------------------+-- -------------------+
| id | Nazev tematu | Autor | datum |
+-------+------------------------------------+---------------------+-- -------------------+
| 1 | Blablabal | blblal | 2005-06-02 |
+-------+------------------------------------+---------------------+-- -------------------+
| 2 | xxxxxxxx | yyyyy | 2005-06-08 |
+-------+------------------------------------+---------------------+-- -------------------+
a ted kdyz ten uzivatel klikne napr na tema xxxx (proste s id 2), tak se mu otevre nova stranka, kde bude prispevek + sem bude moci zadat dalsi odpovedi - a ten vyber te tabulky s prispevky bych resil asi takto

SOL: SELECT * FROM prispevky WHERE id_tematu=???id(z te prvni tabulky)???

ale ja nevim jak uchovat v pameti ten id, na ktery jsem predtim klikl...
Casero
Profil
v paměti ho uchováš když to dáš do odkazu ...jaioo třeba a href="www.neco.cz/index.php?id=2" a dostneš se na stránku kde se načte s tabulky kde i d se rovná $_get["id"]
krteczek
Profil
predpokladam že vybíraš podle id tematu:-)

$tema=(int)2;//prostě odněkud si vezmeš číslotématu
if($tema>0)
{
$dotaz="select * from tabulka_komentare where id_tematu='".$tema."' order by id asc";
....
//dal si to zpracuj
Casero
Profil
<a href="index2.php?clanek=tema&id=<?echo $zaznam["id"]?>"><?echo $zaznam["tema"]?></a> takto to bude...v tom temata
Casero
Profil
samo, jako př....snad...
waldas
Profil *
Moooc - dik za odpovedi snad to bude fungovat - dneska na to vlitnu...
waldas
Profil *
jeste se omlouvam, ale narazil jsem na neco cemu dost dobre nerozumim:

<a href="index2.php?clanek=tema&id=<?echo $zaznam["id"]?>"><?echo $zaznam["tema"]?></a>

tomu clanek=tema, nechapu... jinak vse ostatni ano.
Casero
Profil
moc...sry.,..sem to skopčil, o sebe, a nesmázl sem to...to je další proměná v adrese...jako $clanek, takže pro tebe jen takto <a href="index2.php?id=<?echo $zaznam["id"]?>"><?echo $zaznam["tema"]?></a>
waldas
Profil *
jj - dekan...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0