Autor Zpráva
Sasik13
Profil
Po úspěchu bych se chtěl zeptat na radu s dalším problémkem.
Na stránce mám abecedu (A B C D...) a při najetí myší, nebo kliknutí na písmeno bych chtěl, aby se mi zobrazili příslušné položky z databáze. Neuměl by někdo udělat php funkci, která by to zvládala? Nebo je to kravina a nejde to takhle udělat?
Casero
Profil
jestli sem to pochopil, tak snad stčí aby každé písmenko bylo odkaz, na tu stejnou strnau., jen by se do proměné dalo to písmenko a pak by bylo select * from database where něco like '(zde to písmenko s proměné)%';
Leo
Profil
Co je to "prislusna polozka"? Leo
Sasik13
Profil
vytvořil jsem menu:
<a href="">A</a>
<ul class="menu uroven2">
<li class="polozka2"><a href="">Altamora</a></li>
<li class="polozka2"><a href="">Amona</a></li>
<li class="polozka2"><a href="">Aygoserum</a></li>
</ul>
</li>
<li class="polozka1">
<a href="">B</a>
<ul class="menu uroven2">
<li class="polozka2"><a href="">Bašta</a></li>
<li class="polozka2"><a href="">Brtník</a></li>
<li class="polozka2"><a href="">Broumovo&nbsp;dílo&nbsp;nad&nbsp;velkou&nbsp;řekou</a></li>
</ul>
</li>


A ted bych to chtěl upravit tak, aby se mi pri najeti na pismeno A vypsali (pokud možno automaticky a samy) všechny položky z databáze, které začínají na "A". To znamená nějakou funkci, která nějak otevře tabulku databáze, a vypíše místo <li> </li> tyto položky.
Retal
Profil
Načti všechny položky už při generování stránky, vypiš je, skryj je přes CSS, pomocí JavaScriptu je ukazuj.
Jinak budeš muset sáhnout k Ajaxu.
Sasik13
Profil
To myslíš jako načíst celou databázi? Třeba jako do souboru? To bych pak DB vůbec nepotřeboval a mohl to mít rovnou v textovém souboru.
llook
Profil
Udělej to nějak takhle:
<ul>

<?php
mysql_connect();

$p = isset($_GET['p']) ? mysql_real_escape_string($_GET['p']) : '';
for ($i = ord('A'); $i <= ord('Z'); $i++) {
$pismeno = chr($i);
echo "<li><a href='?p=$pismeno'>$pismeno</a>";
if ($p == $pismeno) {
$result = mysql_query("SELECT `nazev` FROM `tabulka` WHERE `nazev` LIKE '$p%';");
echo '<ul>';
while ($row = mysql_fetch_assoc($result)) {
echo "<li>$row[nazev]</li>\n";
}
echo '</ul>';
}
echo "</li>\n";
}
?>
</ul>

Snad se to dá pochopit...
DJ Miky
Profil
Sasik13:
vytvořil jsem menu

asi nevytvořil, tohle menu už jsem dneska jednou viděl... že by css.interval.cz? ;-)
Retal
Profil
Sasik13: Ale prdlačka načíst celou databázi, načteš jednu tabulku. A jestli nechápeš funkční rozdíl mezi databází a souborem, tak hybaj zpět číst manuál.

2Llook: Tos mu vytvořil jednotlivé podstránky. Jenže on píše
"při najetí myší, nebo kliknutí na písmeno bych chtěl, aby se mi zobrazili příslušné položky z databáze", což chápu tak, že mu jde o rozbalovací menu.

Ach jo, kdyby se ti, co něco chtějí, alespoň jasně vyjadřovali.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0