Autor Zpráva
pasa
Profil *
ehm:-[ víte mám obsah v jedné funkci a jedna proměná - $sma - je z obou stran vedle písmen A takže sem to zapsal 'a$smaa' a pak mi došlo že to bere jako $smaa, jak to mám rozdělit:-[ sem šíílený začátečním, omlouvám se, proč to mám takhle blbě ohraněný radši ani neřeště:-[ díky
Ján Kobezda
Profil
a{$sma}a
peki
Profil
ak to chces vypisat tak:
echo "A".$sma."A";
pasa
Profil *
takhle to mám ve funkci: .... ('/a{$smaj}a/', .....)...
hm zajímační stějně mi to nejde...:( co zase dělám blbě:(
Ján Kobezda
Profil
namiesto ' pouzi "
Retal
Profil
Zvykni si od začátku používat jednoduché uvozovky a navazovat řetězce pomocí tečky.

'a'.$sma.'a'
koudi
Profil
Retal
V čem je to lepší?
Hugo
Profil
koudi

IMHO je to přehlednější, protože máš pěkně oddělené proměnné a řetězce. Navíc je to i rychlejší, ale neznatelně :-).
Retal
Profil
Jak říká Hugo, plus bych doplnil - chrání to před nepředvídatelnými syntaktickými chybami, jako je ta, která se stala zakladateli tohoto vlákna.
koudi
Profil
Retal
No, tomu se dá vyhnout používáním složených závorek.
24k
Profil *
Hugo napsal >>>

IMHO je to přehlednější


S tim bych si prave dovolil nesouhlasit, prave v tezsich pripadech je tohle spojovani pres operandu (cti tecku) kolikrat mnohem osklivejsi nez to uzavrit {} , ale kazdemu podle chuti.

;-)

24k [mistr v PHP]
Hugo
Profil
24k

Toto je hodně subjektivní věc, každému vyhovuje něco jiného.
Retal
Profil
24k: Složené závorky v dvojitých uvozovkách ti kód mnohem, mnohem více znepřehledňují, než jedna tečka. U výše uvedeného příkladu je to samozřejmě celkem jedno, ale ve chvíli, kdy budeš chtít vložit složitější pole, neřkuli třeba pole ze třídy, jehož klíčem je jiná proměnná... Hodně štěstí :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0