Autor Zpráva
Casero
Profil
mužu se jen zeptat...jak a estli se zapisuje proměna do adresy... jako třeba... www.neco.cz/index.php?kolo=(a tady ta proměná) zkoušel sem normálně $proměná ale to nefaká
djlj
Profil
Nějak nechápu ten dotaz :).

example.org/?promena1=neco&promenna2=neco
Casero
Profil
no jo no...ale to vlastně když se dá $_GET["promena1"] tak to je řetězec, ale já bych potřeboval přenést další proměnou v té proměné... takže výsledek toho $_GET["promena1"] by bylo třeba $kkk
jde to???
Casero
Profil
doufám, že uš je to pochopitelný co chcu..prostě do ted mám v té proměné třeba 1 a podmínkou přidám do te proměné jinou proměnou jako if($_GET["promena1"] =1) $_GET["promena1"] =$kkk
tak se ptám zda to nende rovnou dat do adresy
koudi
Profil
doufám, že uš je to pochopitelný co chcu..
Jo, imho nějakou blbost. Ne, to fakt nechápu.
Casero
Profil
chjo...no jako když je v adrese neco=jakýkolivtext tak vlastně ten jakýkolivtext je řetězec, ale jde(asi ne, když to nikdo nechápe), aby v tom neco=$promena ,jako to vím že takto ne, pač je to taky řetězec to $promena...ale jak zapsat promenou do promene...snad už ted...nebo to je jedno, to budu dělat tou podmínou...jen mě to zajímalo...ale estli mě nikdo nechápe, tak nic :DDDD
koudi
Profil
Myslíś třeba ${$_GET['neco']} ?? No, to bude asi pěknej kód....
Casero
Profil
No, to bude asi pěknej kód....
koudi
tak já nevím...mám jednu stránku, kde jsou možnosti, jako počet návštěv dnes, včera, týden, měsíc, rok
no a každý je to odkaz, a odkazuje to na stránku kde se z databáse vybíraj návštěvy, podle toho na co klik...a jestli klik na odkaz s ...?kdy=dnes tak pak vyberu data s databáse kde to ${$_GET[kdy]}, jako ještě před výběrem z databáse
$min = Date("i", Time());
$cas = Date("H", Time());
$sek = Date("s", Time());
$dnes=Time()-($sek+60*$min+$cas*3600);
no, a ja nefím, ajk to udělat, jinak, jako do ted sem nam měl tu podmínku o které jsem mluvil...že když v if($_GET["kdy"] =="dnes") $_GET["kdy"] =$dnes
trak sem myslel, že takto to bude jednoduchši, en??
djlj
Profil
if($_GET["promena1"] =1)
Už jen takhle samotná podmínka je špatně ;)
Casero
Profil
jakto??...
koudi
Profil
protože hodnotu nezjišťuješ, ale přiřazuješ
cham
Profil
if($_GET["promena1"] == 1)
Casero
Profil
:DD ajo jasný, sry...s tím nemám problém(jen tady:D)..ale jde to teda vyřešit nějak jednodušeji??
Casero
Profil
no, jako šlo by ty výpočty času umístnitn na tu první stránku, aposílat už v té proměné rovou čas...no, to je takový lepší, asik...nic lepšího myslím se nedá vymyslet...:DD
Retal
Profil
Nikdo ti nerozumí, protože popisuješ své otázky hodně nesrozumitelně.

Co ti brání v tom, vložit už na úvodní straně hodnotu $dnes do adresy?


echo '<a href="/?kdy='.urlencode($dnes).'">dnes</a>';
Casero
Profil
nic, f poho vše uš mám...neva že nikdo nechápal, aspon sem se nad tím sám musel zamyslet, i když sám nechápu, jakto že to nechápete...:DD du radši span zítra ž možná budu chápat :DDDDD
esemeska
Profil
ja to chapu, proste to udelej pres echo"<a href="neco.php?promenna1=$promenna1">link</a>";
a dostanes tu promennou v promenne
Casero
Profil
esemeska
nn...je to jak píše Reatl toto cos napsal by vrátilo jen řetězec $promena1..aaspon myslím
Casero
Profil
sry Retal
Sasik13
Profil
A nedalo by se nezadavat promennou do adresního řádku, ale po kliknutí na něco na stránce, přiřadit proměnné nějakou hodnotu rovnou?
djlj
Profil
Sasik13
Nějakou proměnnou musíš předat, abys pak věděl, jakou hodnotu na té další stránce přiřadit...
esemeska
Profil
hm, vedete na me moc chytry reci:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0